Strona 1 z 1

Witajcie !

PostNapisane: 7 lip 2020, o 22:20
przez Mariusz
Mam na imię Mariusz. Jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o pisanie ikon, ale po wycieczce w Bieszczady i po maratonie po wszystkich galeriach, tak bardzo spodobały mi się Ikony... poczułem, że jestem w innym świecie i postanowiłem nauczyć się ikonopisarstwa i muszę zrobić coś samemu:) Na razie jestem na etapie czytania i przyswajania wszystkich informacji. W związku z tym mam kilka pytań na początek, jeśli można oczywiście.
1. Wiem że wszystkie kolory w ikonach mają swoje znaczenie ale jeszcze nie jestem w tym dobry. Czy można w Mandylionie zrobić tło ciemno granatowe. bądź wręcz czarne? Widzę w wyobraźni złoty Nimb właśnie na takim tle...
2. Czym różni się złocenie na mixtion od złocenia na pulment? Tzn. wiem czym się różni technicznie, ale bardziej mi chodzi o efekt końcowy. Które jest bardziej efektowne. Które stosuje się kiedy?
3. Jak rozprowadzić poprawnie olifę? Po jakim czasie? Ile warstw? Czytałem na jakimś forum że niektórzy mają z tym problemy... Robią się zacieki, a w skrajnych przypadkach nawet ktoś zniszczył całą ikonę... Nie wiem czy mój duch jest na tyle silny by unieść stratę wielu miesięcy pracy:)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi a jeśli ktoś byłby skłonny odpisać na e-mail ( i jeśli nie jest to wbrew regulaminowi) To uprzejmie proszę: mariusz1971@toya.net.pl
Pozdrawiam Was gorąco.

Re: Witajcie !

PostNapisane: 12 sie 2020, o 21:39
przez Krzysztof
Witam w imieniu Ekipy. Krzysztof