Witajcie

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Witajcie

Postprzez Hans72 » 3 lut 2018, o 21:45

Mam na imię Robert od dawna chciałem spróbować swoich sił w pisaniu ikon i chyba nadszedł ten czas.
Jestem na takim etapie życia że potrzebuję jakiejś pasji która pozwoli mi na oderwanie się od tej szarej codzienności.
Jestem na początku tej drogi i chłonę wiedzę głównie z internetu gdyż nie mam czasu na jakiś kurs w tej chwili. Może kiedyś to zrobię. Jestem konsekwentny w tym co zaplanuję i mam nadzieję że nie skończy się to tylko na dobrych chęciach.
Będę miał pewnie wiele pytań i proszę o wyrozumiałość. Postanowiłem w końcu zarejestrować się na forum bo im więcej czytam i oglądam to wydaje mi się że coraz mniej wiem :D
Rozpocząłem od zakupu desek pod ikony na razie 4 szt oraz kleju króliczego i kredy pozłotniczej. Postaram się dzielić moimi postępami na forum licząc na porady i opinie.
Pozdrawiam wszystkich.
Hans72
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2018, o 21:33

Re: Witajcie

Postprzez Elzbieta » 4 lut 2018, o 11:02

Witaj, też tak zaczynałam, uczyłam się metodą prób i błędów 5 lat temu, deski gruntuje sama, ale to niełatwy proces, powodzenia.
Elzbieta
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 09:55

Re: Witajcie

Postprzez Krzysztof » 5 lut 2018, o 14:08

Szczęść Boże.

Witam w imieniu ekipy Forum.

Samemu faktycznie trudno. Jest dostępny kurs internetowy
http://inblessedartschool.pl/index.php/ ... nline.html
można w domu się uczyć własnym tempem - 85 filmów na których masz pokazane krok po kroku wszystkie etapy od gruntowania po olifienie. Jak kupisz kurs z zestawem ikonografa to otrzymasz materiały, pigmenty, pędzle itp. potrzebne do wykonania ikony. Kurs przetestowałem i polecam. Jest bardzo dobry na początek.

A na forum znajdziesz wiele, wiele wpisów zawierających opis doświadczeń różnych osób malujących ikony. I trzeba samemu ocenić czy w konkretnym przypadku, Twoim, ma to sens czy tylko jest ciekawostką.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Witajcie

Postprzez InBlessedArt » 13 lut 2018, o 01:31

Jak najbardziej zapraszam na kursy ONLINE :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
InBlessedArt
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 lut 2018, o 01:05


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: StevenJext i 1 gość

cron