Cześć! Wita was "ikonnik"

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez ikonnik » 15 wrz 2013, o 15:45

Witam Wszystkich!
Z wielką radością i nadzieją pożyteczności oddaję to forum do wspólnego użytku uczestnikom i absolwentom warsztatów Drogi Ikony jak i wszystkim innym użytkownikom zainteresowanym tematem. Pomysł stworzenia takiego forum przyświecał mi od dawna, ale zawsze stało coś na przeszkodzie, albo po prostu wtedy jeszcze czas do tego nie dojrzał. Dziś stało się ono faktem, dzięki zachęcie niektórych i nieocenionej pomocy technicznej otrzymanej od Bartka Szypelowa.

Żeby zachęcić innych do autoprezentacji - zaczynam sam, wstukując kilka słów o sobie.

Obrazek

Swoją skromną osobą stoję u początku inicjatywy Drogi Ikony (2001 r.), najpierw jako grupy zainteresowania ikonografią przy Duszpasterstwie Akademickim "DĄB" w Warszawie (przy współudziale Mateusza Środonia), potem jako samodzielnej grupki warsztatowej (przy wsparciu Bogusława Andresa), aż wreszcie jako pracowni i szerokiej inicjatywie działań związanych z warsztatami ikonopisarskimi i promocją ikony (przy obenym współudziale wielu osób z serca w to zaangażowanych). Centrum naszych drogoikonowych działań stanowi dziś pracownia przy Parafii św. Szczepana na warszawskim Mokotowie.

W 2001 r. stworzyłem też, bodajże pierwszą w polskim internecie, stronę poświęconą warsztatowi ikonopisarskiemu - pod nazwą "ikonnik". Dziś wprawdzie pokryły ją już pajęczyny, ale wiem z korespondencji, że wiele osób wciąż znajduje tam pożyteczne dla siebie informacje ( http://ikonnik.jezuici.pl/druga.htm )

Obecnie, mimo tymczasowego pobytu za granicą na studiach w Rzymie, nie przestaję angażować się w działalność i rozwój Drogi Ikony, starając się daj jej moralne i organizacyjne wsparcie. Dzięki licznym osobom, wychowankom Drogi Ikony, pracownia funkcjonuje na pełnych obrotach, a ja mogę oddawać się zdobywaniu dodatkowej wiedzy :) Mimo to kontakt z warsztatami utrzymuję poprzez prowadzenie corocznych letnich sesji ikonopisarskich, tj. kurów 1-stopnia w Garbatce-Letnisko oraz 2-stopnia w Warszawie-Falenicy. Kto jeszcze nie miał okazji skorzystać, serdecznie zapraszam!

Kilka informacji oraz wybrane ikony z mojego dorobku można zobaczyć na stronie Drogi Ikony:
http://www.drogaikony.org.pl/2012/03/jwrobel.html

Pozdrawiam wszystkich użytkowników!
o.Jacek Wróbel SJ
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez teresamuszakowska » 19 wrz 2013, o 18:23

Ja również cieplutko witam o.Jacku...
Drogę Ikony znam bo często tam bywam i wiele się tam uczę...dziękuję za nią i za to forum...
Serdecznie pozdrawiam...
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez Evagelia » 19 wrz 2013, o 19:10

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 13:03 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez ikonnik » 19 wrz 2013, o 21:46

Dzieki za powitanie mnie - a przede wszystkim za Waszą obecność na forum!
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez zbyszek » 23 wrz 2013, o 17:53

uff, wreszcie dobrze przepisałem te literki i cyferki i jestem na forum. Jestem, bo ukończyłem kursy ikonopisania, poznałem środowisko Drogi Ikony i chce korzystać także z tej formy kontaktu, jaka jest forum
zbyszek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:39

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez ikonnik » 23 wrz 2013, o 19:41

Zbyszku, cieszę sie, że jesteś z nami na forum. Teraz zrób drugi krok i przedstaw się wszystkim w nowym wątku :)
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez olgaannahm » 23 wrz 2013, o 23:46

Witam O. Jacka,
Bardzo cieszę się, że powstało to forum. Po kursie w Garbatce " z rozmachu" namalowałam parę ikon, miałam oczywiście dużo różnorodnych problemów, ale jakoś dawałam radę, zaglądając do moich notatek z kursu...a teraz , gdy minęło trochę czasu i wiele zapomniałam - spadła mi pomoc wprost z nieba...i motywacja do dalszej pracy nad ikonami...dziękuję...
Avatar użytkownika
olgaannahm
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 20:31

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez ikonnik » 24 wrz 2013, o 21:29

Więc proszę utrzymywać wiatr ( ruah ) w żaglach :)
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez ikrzeminska » 26 wrz 2013, o 15:24

Ojcze Jacku, jak już napisałam też w powitaniu, dziękujemy za forum i z coraz to nowe pomysły żeby rozruszać trochę towarzystwo!

I.
Avatar użytkownika
ikrzeminska
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 wrz 2013, o 12:52
Lokalizacja: Targówka k/ Mińska Mazowieckiego

Re: Cześć! Wita was "ikonnik"

Postprzez Anna Betlejewska » 4 lis 2013, o 01:09

Miło w tych wirtualnych okolicznościach zobaczyć tyle znajomych twarzy...

Bardzo dobra inicjatywa! :D
Anna Betlejewska
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 08:42


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron