Zabezpieczenie ikony szybką

Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Maria » 23 lip 2014, o 12:33

Zastanawiałam się od dawna, w jaki sposób mocujesz tą szybkę na ikonie? Mogłabyś się podzielić, bo bardzo mnie interesuje. Ale chyba trzeba by zrobić oddzielny temat. Może masz jakieś dobre zdjęcia- zbliżenia, jak wygląda umocowana.
Ostatnio edytowano 23 lip 2014, o 21:17 przez Krzysztof, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wyodrębnione z dyskusji dot. zabezpieczenia pierwszej ikony
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Czym zabezpieczyć pierwszą ikonę?

Postprzez Evagelia » 23 lip 2014, o 12:59

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:48 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Czym zabezpieczyć pierwszą ikonę?

Postprzez Maria » 23 lip 2014, o 14:03

Pamiętam :) jestem raczej niekumata, niż mało uważna :lol: bo za nic nie mogę pojąć jak to się mocuje, a przyznam, że sama chciałabym skorzystać z tego patentu.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Czym zabezpieczyć pierwszą ikonę?

Postprzez Evagelia » 23 lip 2014, o 15:33

Hmm.. no tego raczej sama nie wykonasz, szklarz za to tak : ) zrobi takie kwadraciki z malym otworkiem na srodku I przyklei je do szybki specjalnym klejem, ktory zespoli obie powierzchnie. Po tym jak wyschnie klej to mozna smialo nalozyc szybke na ikone, kilka mm od powierzchni I w boki przez kwadraciki wpiac pinezke specjalna, twarda, szklarz powinien miec takie, I one wejda w drewno I przymocowane, nic nie ma prawa odpasc. Bezpieczniej jednak zamowic u szklarza pleksiglas, taka bardziej plastikowa szybka, nie tlucze sie, conajwyzej moze peknac :D choc ma swoje wady bo po kilku latach trzeba ja wymienic, od ciaglego czyszczenia moze zmatowiec. Moze wybierz sie do szklarza, a ten moze wlasny patent Ci wymysli. W kazdym razie gdybys pokazala mu zdjecie to on powinien wiedziec jak to zrobic ;) Po prostu szybka musi byc w dokladnych wymiarach ikony, zeby pasowala a po bokach szklarz doczepi te kwadraciki I po sprawie. A moze jakies inne zaciski wymysli albo cos?
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Krzysztof » 23 lip 2014, o 21:10

Ciekawy pomysł, ale też nie do końca chwytam ;-)
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Evagelia » 23 lip 2014, o 21:30

ojej, no jak to nie? To ja juz nie umiem lepiej wytlumaczyc. To widac dobrze w zdjeciu w linku, tam gdzie taka szybka jest nalozona na ikone Sw. Lukasza Lekarza. Widac przeciez, ze do calej szybki z boku jest doklejony pod katem prostym maly prostakacik z takiej samej szybki, o szerokosci mniej wiecej grubosci deski, I ten prostakacik na srodku ma otwor maly, jak to sie naklada na ukonczona juz ikone to sie to instaluje tak, zeby szyba nie byla przyklejona do powierzchni ikony I po prostu wtedy w ten otwor wklada sie pinezke, ktora sie dobrze dociska w bok deski. Koniec. Wtedy ta szybka nie rusza sie I jest dobrze zamocowana, a jak sie ja chce z jakiejs przyczyny zdjac, to sie po prostu wyciaga pinezki I sie jom zdejmuje :mrgreen:
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Krzysztof » 23 lip 2014, o 21:38

No jasne. Samemu też można spróbować - szkło, diament do cięcia, ściernica żeby matowić ostre brzegi i klej (w tubie w sklepach chemicznych albo budowlanych - przy sylikonach, albo klej akwariów). Jak robiłem synowi szafkę-witrynę na modele to użyłem "szkła akrylowego", które jest lżejsze i bezpieczniejsze. Można je ciąć piłą i giąć na gorąco. Kleiłem akrylem budowlanym przezroczystym z wyciskanej tuby. W sumie jak jeszcze dokleić ozdobne listewki i spód to będzie kiot prawie.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Evagelia » 24 lip 2014, o 08:41

no cos takiego. Ja tez ze szkla akrylowego korzystam. Kiedys szklarz probowal wygiac je, tak aby zagiac boki pod katem prostym, ale jest zbyt cienkie i nie da sie go wygiac do kata prostego, dlatego doklejamy prostakaciki. Mi akurat nie zalezy na kiocie, tylko samej szybce ochronnej, bo ikony sa wieszane w rzedzie jedna przy drugiej I gdyby wszystkie byly w kiotach to wygladaloby dosc ciezko a I koszt kiotow pewnie bardzo wysoki. Ale gdybys iedys eksperymentowal tak jak opisujesz to pochwal sie rezultatem. Pewnie mozliwosci wykonania takich szybek sa nieskonczone, co osoba to inny zamysl. : )
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Zabezpieczenie ikony szybką

Postprzez Maria » 24 lip 2014, o 20:36

W końcu pojęłam!!!!!!! Dziękuję. Przyda się i to bardzo.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19


Powrót do Akcesoria do ikon - stojaki, zawieszki itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron