Moje ikonopisanie

Tu możesz podzielić się własną pracą, osiągnieciami, przemyśleniami...

Swięty Jerzy

Postprzez luna » 8 mar 2014, o 10:20

Pracowity tydzień miałam. Wczoraj ikonę ukończyłam, ale poprawki jeszczę mogę nanieść. Rozmiar 25x30 nieduza. złococona szlagmetalemObrazek

Walczący ze smokiem
Święty Jerzy.
Podobno to tylko legenda, bardzo podobna do naszej legendy o smoku wawelskim i szewczyku Dratewce. Ale w każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy. Smok symbolizuje złego, nieprzyjaciela, diabła. I święty Jerzy pokonał go. Nie włócznią ale łaską Boga.
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez lukaszmatysik » 8 mar 2014, o 11:05

Coś mi nie leży w prawej dłoni (proporcje grubości palców są zachwiane) i te skrzydła smoka tak po macoszemu potraktowałaś chyba... Osobiście dodałbym od wewnętrzenej strony czerwonej linii drugą białą która wyrówna ją a jednocześnie stworzy pewną głębię...
A czy te ubytki w szlagmetalu to efekt zamierzony, czy wypadek przy pracy?
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 8 mar 2014, o 11:43

Ze złoceniem mam problemy, nie wychodzi mi tak jak bym chciała. A że w oryginale też jest kilka ubytków i spękań to pomyślałam że tak już zostawię.
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez lukaszmatysik » 8 mar 2014, o 11:54

Dlatego zapytałem ;)
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 8 mar 2014, o 12:39

a ze skrzydłami smoka tez racja, pociągnęłam obrys ciemnoczerwony z zwenatrz i wygladaja duzo lepiej
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 16 sty 2015, o 22:45

Teraz świeta Zofia z trzema córkami - format 15x 20

Tempera tłusta
Zbyt tłusta mi wyszła

Niestety lepiej czułam się malując akrylami. Łatwiej mi było uzyskać laserunki - nie stapiały się tak.
Obrazek
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez Evagelia » 17 sty 2015, o 20:00

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:40 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 22 sty 2015, o 15:12

Dziekuję za uwagi. Ikonę podpisałam oczywiście. Pózniej. Po prostu zdjęcie zrobiłam czekając aż werniks wyschnie.

Oj dużo przygód miałam z tą ikoną. chciałam przyspieszyć jej schnięcie więc połozyłam na grzejniku, niestety nieostozny ruch i spadła mi za grzejnik gdzie paproszki i kurz...

Nie zapłakałam się. Zmyłam werniks wraz z kurzem, poprawiłam warstwę malarską. Co do niedociągnięć technicznych które mi "wytknęłaś" to wynik niedoskonałości mojej ręki i wzroku. Na zdjęciu jest większa niż rzeczywiście i to wszystko takie malutkie. Akrylami łatwiej mi się nanosiło cienkie laserunkowe warstwy. W temperze mam wrażenie - marzą mi się. Ale chcę próbować , bo inaczej się nie nauczę.

Wczoraj kończyłam ją ponownie. Córka wróciła ze szkoły i chciała opowiedzieć mi fascynujące sprawy- akurat trzymałam deskę w ręce i wytrąciła mi ją tak ze zrobiło się kilka wcięć na brzegach deski i jedno na warstwie malarskiej.

echh

a dlaczego święta Zofia- po prostu znajoma poprosiła mnie o napisanie ikony z patronką- niestety określiła tez format.
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez Elzbieta » 22 sty 2015, o 16:45

Mnie się Twoje prace podobają ,gratuluję Ci odwagi, że je pokazałaś,a z każdym następnym pisaniem uczynisz postępy, inaczej się nie da.
Elzbieta
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 09:55

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 20 lut 2015, o 13:30

Swieta trójca.

Kolejne moje podejscie do tematu, I po raz kolejny stwierdzam że malowanie w technice tempery jest trudne...
I sam ikona jest trudna. A piszę ją dla bardzo dobrej i poboznej osoby, i chciałabym zeby była spójna

A wyszedł mi zez......

Wszystkie uwagi biorę na klatę.


Obrazek
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moje ikonopisanie - twórcy indywidualni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron