Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Maria » 13 lut 2014, o 13:15

Zależy, jak to bywa w domu. U każdego różnie. Ale ja kładłam po 12 h. Lafrance musiałam sprawdzać dużo wcześniej i czasami miałam kłopot, więc przestałam stosować . Myślę, że to kwestia wypraktykowania w swoich warunkach.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez lukaszmatysik » 13 lut 2014, o 21:58

Dokładnie... U mnie jest ogromna różnica między dwoma pokojami które łączą się schodami i nie ma między nimi drzwi a co dopiero między różnym domami gdzie dochodzi wiele zmiennych od materiału budowlanego począwszy...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Antoni » 21 lut 2014, o 21:15

Nie znalazłem tu konkretnej odpowiedzi na pytanie; czy mikstion można położyć raz, czy trzeba dwie czy trzy warstwy?
Antoni
 
Posty: 94
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 21:40

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Maria » 21 lut 2014, o 21:27

Mikstion kładzie się raz- BARDZO CIENIUTKO. Ale trzeba uważać, żeby na całej powierzchni był położony równo.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Krzysztof » 22 lut 2014, o 11:09

Jedna warstwa i powinna być równo położona na całej powierzchni.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez zephyr7 » 22 lut 2014, o 21:06

Różnie jest z tym utopieniem: zbyt krótki czas wysychania i zbyt gruba warstwa powodują zmarszczenie płatka. Więcej, jeśli mikstion zużyty jest np. do połowy słoiczka, to wysycha dłużej. Czyli np. kładziemy po 4 godzinach, a nie po trzech.

Niestety, powyższe nie stosuje się do nowego mikstionu lefranc. W sklepie powiedzieli mi, że mikstion zmienił formułę i płatki należy kłaść od 1 godziny DO 3 godzin. Nie wiem, jak jest naprawdę. Jeśli położę za wcześnie, płatek utonie.

Mikstion akrylowy Wunda (biały, nie spirytusowy) można rozcieńczyć nawet 1:1, tylko schnie dłużej, bo np. 40 minut.

Kupiłem różne mikstiony i robię próbki. Lefranc idzie na pierwszy ogień!
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Maria » 22 lut 2014, o 21:15

Ale nawet, jeśli mikstion schnie inaczej czasowo, niż napisane to nie ma możliwości, żeby utonął. Mikstion sprawdza się palcem. Jeśli się nie klei i przy delikatnym przeciągnięciu ,,świszczy'', to znaczy, że nadaje się do położenia złota. Jeśli się tego nie pilnuje, to wychodzą przykre niespodzianki. Dobrym sposobem jest chuchnięcie miejsca, na którym będziemy kłaść kolejno płatki. Sprawia to, że mikstion staje się bardziej przyczepny.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez zephyr7 » 23 lut 2014, o 09:12

Marysiu, pomocy :) !

Położyłem mikstion olejny Maimeri (ten, o którym pisałaś, 12h) na zaszelakowanej desce do próbek (grunt kredowo-klejowy), położyłem mikstion ok. godziny 21.00 w sobotę, a dziś (niedziela) o 9.10 jest ciągle mokry i w ogóle nie klei!

1) co może być przyczyną???
2) ile jeszcze można bezpiecznie poczekać?

Mikstion jest nowy, w oryginalnej buteleczce, nie rozlewany...
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez Maria » 23 lut 2014, o 13:17

:(Bardzo mi przykro. Ja miałam taką samą sytuację z innym mikstionem. Nawet po 3 dniach nie był suchy. Wyrzuciłam go i do tej pory nie wiem, dlaczego tak się stało. Jeśli mikstion jest mokry, to nie będzie miał warstwy klejącej. Ale co się stało?! Czuję się trochę współwinna :oops: Nic, tylko zetrzeć go terpentyną. A nakładałeś bardzo cieniutko? Tak, żeby do oporu przeciągać go po desce? Ja tak robię. Jeszcze nigdy z tym mikstionem nic mi się nie zdarzyło. Biorę na pędzel- dość elastyczny i przeciągam w jednym miejscu parę razy- do oporu, żeby film był jak najcieńszy. Teraz minęło już sporo czasu. Jak tam sytuacja?
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złocenie na mikstionie olejnym - jak najprościej?

Postprzez zephyr7 » 23 lut 2014, o 13:31

Troszkę klei, ale zaczął dopiero niedawno - myślę, że przyczyną może być temperatura...

Jest dość zimno, ok. 20 stopni, zgaduję że w nocy spadło do 19tu...

Tragedii nie ma, bo robię próbki na desce do próbek :D

Jak punkt honoru postanowiłem sobie rozgryźć nowego lefranka :D

jednym z dowodów na to, że zmienił skład jest to, że mniej łapie kurz. Jeśli macie stare buteleczki z tym mikstionem, wiecie, że kiedyś to była masakra...

Krótko mówiąc: sprawdzam 3 mikstiony - maimeri 12h, leftanc 3h i Giusto Manetti (czy jakuśś) 12h.

Dam znać, co wyjdzie!
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Techniki pozłotnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron