Pewien sposób na szlagmetal

Pewien sposób na szlagmetal

Postprzez Marcin » 4 lip 2014, o 10:21

Chciałbym podzielić się pewnym prostym sposobem na nanoszenie szlagmetalu, małym usprawnieniem. Z dedykacją dla osób początkujących (takich jak ja) :)

Myślę, że ten sposób może na początku przygody z ikonopisaniem zastąpić drogie pędzle pozłotnicze. Oczywiście metoda wymaga dopracowania wg uznania.

Potrzebujemy:
- szlagmetal
- białą kartkę papieru
- grubszą, sztywną folię np. okładkę ze skoroszytu (warto aby była przeźroczysta)
- pędzel do makijażu

Filmik instruktażowy zamieściłem na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nJxphcDCWBg
Na filmiku znajdują się napisy (możliwe, że trzeba je osobiście włączyć )
Moja stronka: http://www.marcinkaczmar.pl - serdecznie zapraszam.
Marcin
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 16:27
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Pewien sposób na szlagmetal

Postprzez lukaszmatysik » 13 lip 2014, o 18:52

Ciekawe :)
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Pewien sposób na szlagmetal

Postprzez zephyr7 » 15 lip 2014, o 20:14

Słuchajcie, Kochani - jest to tylko pozorne ułatwienie. Tak naprawdę, marszczymy szlagmetal kilka razy: po przenoszeniu na kartkę, w kontakcie z folią i w momencie nałożenia na mikstion. Poza tym, część szlagmetalu może oderwać się w momencie podnoszenia folii...

Szlagmetalu nie da się nanosić pędzlem pozłotniczym, jest za ciężki. A nawet gdyby się dało (np. po posmarowaniu pędzla wazeliną), to efekt będzie tragiczny.

Jeśli już próbować nanosić na coś szlagmetal, to lepiej na bibułkę japońską lub papierek, który został nam ze szlagmetalu transferowego.

Tak - jest coś takiego i jest to dość wygodne. Problem w tym, że 25 płatków kosztuje tyle, co 100 płatków luzem.

Najlepszą metodą na poskromienie szlagmetalu jest codzienne złocenie. Po prostu - raz się wziąć i codziennie złocić różne powierzchnie. Po jakimś tygodniu, człowiek przestanie się "bać" szlagmetalu.
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11


Powrót do Techniki pozłotnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron