Dlaczego mikstion nie łapie?

Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez zephyr7 » 30 sty 2014, o 21:46

Witajcie! Drugi raz w życiu położyłem szlagmetal na mikstionie olejnym i jestem niezadowolony :oops:

- wszystkie łączenia przetarte są aż do gruntu - wyglądają jak białe kreski...
- W niektórych miejscach, przy szlifowaniu wyskoczyły małe dziurki...
- szlagmetal darł się "zębami" przy konturach postaci, chociaz tam mikstionu było najwięcej...


Kładłem 3 godzinnym lefrankiem na 1, błyszczącą warstwę szelaku. Szlifowałem miękkim pędzelkiem po ok. godzinie.

CO ROBIĘ NIE TAK???
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez maja » 1 lut 2014, o 15:39

Zephyr, może dobrze by było, gdybyś do opisu problemu dołączał zdjęcie. Wtedy będzie łatwiej ocenić sytuację i coś poradzić.
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez Maria » 2 lut 2014, o 20:58

Ja myślę, że to wina szelaku. Jedna warstwa, to mało, nawet, jeśli się błyszczy. Prawdopodobnie mikstion został wchłonięty przez grunt i wysechł. Lefrance jest bardzo dobrym klejem, więc to raczej nie jego wina. Może miałeś też za ciepło (grzejniki w domu?) i klej wyschnął za szybko. W takiej sytuacji Lefrance jak się go nie zna, robi wielkie niespodzianki i jest gotowy do położenia złota po godzinie. Pracowałam na nim parę lat więc trochę go poznałam. Ale to wszystko prawdopodobieństwa.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez maja » 2 lut 2014, o 21:43

To prawda, że Lefrance lubi robić takie niespodzianki, a co najciekawsze nie tylko wtedy gdy pomieszczenie jest ciepłe i suche. Taka sama sytuacja była na plenerze, ze dwa dni padało, było zimno, pracowaliśmy w nieogrzewanym pomieszczeniu a Lefrance swoje wiedział :)))
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez luna » 1 mar 2014, o 00:30

Zephyr- niestety miałam takie same odczucia przy mojej pracy z mikstylionem olejnym. Też widać było łączenia i robiły się zęby. Widać czas przejść na złoto i pulment, niestety dla mnie za droga technika, bo za ikony dostaję co łaska i na złoto brak.
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Dlaczego mikstion nie łapie?

Postprzez Hannal » 18 lip 2016, o 13:06

Witam. Mam podobny problem z tym samym mikstionem: lefrank 3 h. Kupiłam go 6 lat temu i podejrzewam, że to z tego powodu. Złoto położyłam w zeszłym roku, wyszło bardzo ładnie, ale po roku, na brzegu z malaturą zaczęło odpadać złoto. Czy to z powodu starości mixtionu? Teraz mam zamiar złocić szlagmetalem i zastanawiam się, czy kupić nowy mixtion, czy ten jest jeszcze dobry? Ttto raczej nie z powodu szelaku, było kilka warstw. Pozdrawiam,
Hanna.
Hannal
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 12:09


Powrót do Techniki pozłotnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron