Złoto muszelkowe

Złoto muszelkowe

Postprzez rotka » 15 sty 2014, o 11:25

Jak się z nim obchodzić? Czym rozrabiać (guma arabska? medium?) Jak delikatne/cienkie linie można uzyskać?

I czym się różni od złota proszkowego?
Avatar użytkownika
rotka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:11

Re: Złoto muszelkowe

Postprzez Maria » 15 sty 2014, o 21:28

Złoto muszelkowe, to sprasowane złoto w zależności od karatów. Dobrze miesza się z gumą arabska. Jeśli chodzi o malowane linie, to zależy od tego, jaką uzyskamy gęstość. Złotem muszelkowym można malować bardzo cieniutkie linie. Wszystko zależy od wprawy, pędzelka i gęstości złota. Jak będzie za rzadkie, to będzie się rozlewać i nie uzyskamy cienkich linii.
Złoto w proszku jest na bazie pigmentów metalicznych i mineralnych. Maluje się nim podobnie jak zlotem muszelkowym.
Różnice są ogromne, bo złoto muszelkowe, to prawdziwe złoto, ale bardzo drogie. Złoto w proszku kosztuje w granicach 20-30 zł. Dawno nie kupowałam, więc mogę się mylić. Można zastosować jeszcze inne spoiwa, ale ja robiłam tylko z gumą arabską, więc nic innego nie mam wypraktykowanego.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złoto muszelkowe

Postprzez rotka » 16 sty 2014, o 18:46

Mario,
Dzięki za informację odnośnie złota muszelkowego. Co do tego drugiego to wydaje mi się że pisząc o złocie w proszku masz na myśli złoto mineralne - faktycznie kosztuje ono koło 20-30 zł i jest robione na bazie mineralnej (mika?).

Mnie chodziło o złoty puder (Au), którego koszt to ok 500 -600 zł za pudełeczko 2g?
Avatar użytkownika
rotka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:11

Re: Złoto muszelkowe

Postprzez Maria » 16 sty 2014, o 19:31

Też właśnie zastanawiałam się o jakie złoto ci chodzi. Nie stosowałam tego pudru, więc nie mogę pomóc. Jeśli zależy ci bardzo na dokładnej informacji, to EDAN jest w tym niezawodny, można zadzwonić lub napisać do nich z pytaniem:
tel. 12 632 69 90, edan_sc@poczta.onet.pl.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Złoto muszelkowe

Postprzez zephyr7 » 16 sty 2014, o 21:30

zgaduję, że złoto muszelkowe połączone jest z gumą arabską - a to drugie złoto, to złoty proszek "luzem" ;)
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Złoto muszelkowe

Postprzez lukaszmatysik » 16 sty 2014, o 21:34

zephyr7 napisał(a):zgaduję, że złoto muszelkowe połączone jest z gumą arabską - a to drugie złoto, to złoty proszek "luzem" ;)

Nie pracowałem z tymi rodzajami złota, ale muszelkowe też jest chyba prasowane bez wspomagaczy...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Techniki pozłotnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron