Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez zephyr7 » 5 sie 2014, o 16:56

To ja jeszcze dodam, że metoda: 1 trzy warstwy wcieramy ręcznie, następne 3 tapujemy, a wszystkie kolejne kładziemy szpachelką - jest niezła. Dobrze też zatruć grunt olejkiem goździkowym lub czosnkiem. Jeśli trzymamy grunt w temperaturze pokojowej, nie w lodówce, to nie dłużej niż 2-3 dni.
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez Ewa Pracownia Temper » 23 lut 2015, o 09:45

Przyczyną powstawania bąbelków jest też przegrzanie zaprawy. Gdy raz się tak zdarzy bardzo trudno to później wyeliminować, najlepiej zrobić nową. A zaprawę najlepiej nakładać ciepłą - nigdy gorącą, bo to "psuje" tez spodnie warstwy.
Po szlifowaniu zaprawy - koniecznie trzeba podobrazie w całości odkurzyć - wtedy ujawniają się dziurki i przetrzeć wilgotną gazą.
Dziurki można zgubić nakładając zaprawę szpachlą, ale ma to tez swoje konsekwencje. Poprzez nakładanie szpachlą wciska się wilgoć do środka podobrazia - to osłabia spodnie warstwy - co powoduje że zostaje zachwiana zasady: od najmocniejszej - do najsłabszej warstwy. To może powodować też pękanie zaprawy i wyginanie deski.
Avatar użytkownika
Ewa Pracownia Temper
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 09:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez Jasfas » 25 mar 2015, o 13:45

Witam,

Mam ten sam problem z bąbelkami, robiłem też z przepisu znalezionego na forum
zrobiłem 11 deseczek różnego rozmiary i na każdej widać te kropki, proszę w wskazówki
jak można temu zaradzić? ( poglądowe zdjęcie w załączniku)
Załączniki
12.JPG
zdjęcie deseczki z kropkami
Jasfas
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 13:29

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez Elzbieta » 25 mar 2015, o 21:00

Też tak miałam, zmieniłam kredę szampańską na pozłotniczą ,no i uważać coby nie przegrzać przy kolejnych "tapowaniach".
Elzbieta
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 09:55

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez Krzysztof » 25 mar 2015, o 21:19

Przyczyn może wiele, w tym przypadku wygląda na grunt zbyt płynny, albo przegrzany, albo zapowietrzony, albo nieprzeklejone podłoże albo położone na zbyt wilgotne poprzednie warstwy albo za szybko. Jeśli nie będziesz złocił na poler to możesz położyć jeszcze 1-3 warstwy wcierając grunt na zimno szpachlą, kartą płatniczą i wyrównać grzbietem ręki - tak aby osiągnąć idealną gładkość.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez lukaszmatysik » 12 kwi 2015, o 12:24

Aż tak nigdy nie miałem...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z gruntem - bąbelki i dziurki

Postprzez Krzysztof » 27 sie 2017, o 19:26

Wczytałem właśnie, propozycję dodawania octu do lewkasu. Moim zdaniem osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego gdyż ocet intensywnie reagując z wypełniaczem (węglanem wapnia) wytwarza mnóstwo bąbelków dwutlenku węgla co w efekcie zwiększa porowatość zaprawy. To tak jakby zamiast wody odpowietrzonej dodać wody gazowanej.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Podobrazia, gruntowanie, snycerka, kioty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron