Odgrzewanie kleju

Odgrzewanie kleju

Postprzez Antoni » 12 sty 2014, o 15:11

Jak w tytule; czy można klej do zrobienia gruntu odgrzać z lodówki? Oczywiście mam na myśli klej perełkowy, który był już podgrzany, a po wystygnięciu trafił do lodówki. Bo za każdym razem spęczniać perełkę trochę kłopotliwe...
Antoni
 
Posty: 94
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 21:40

Re: Odgrzewanie kleju

Postprzez zephyr7 » 12 sty 2014, o 15:38

Można, ale zdarzają się niespodzianki.

Im dłużej klej siedzi w lodówce, tym większe prawdopodobieństwo, ze coś pójdzie nie tak. Generalnie, dużo lepiej zostawić klej do ostygnięcia i później położyć go w chłodnym miejscu (np. nie przy grzejniku). Parę dni posiedzi :) Potem trzeba zużyć, albo wywalić.

Z samym klejem z lodówki nie miałem problemów, ale np. grunt potrafił mi paskudnie spękać.

...

Spęcznianie i roztapianie kleju może być kłopotliwe, jeśli zabieramy się do tego przy pomocy zestawu garnków, kuchenki elektrycznej, itp. Dużo brudzenia, dużo smrodu, dużo mycia :)

Ja robię tak: używam grubszego plastikowego kubka "do piwa". Moczę klej przez jakąś godzinę (czasem dużo krócej) i wstawiam kubek do półlitrowego garnuszka. Całość zalewam wodą z elektrycznego czajnika. Mam pewność, że nie przegrzeję kleju. Plastik dużo szybciej przewodzi ciepło i odpada cała, niepotrzebna zabawa z garnkami, kuchenkami, itp.

Roztapianie spęcznionego kleju nie różni się wiele od robienia galaretki :)

ps. to nieprawda, że klej musi pęcznieć przez całą noc.
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Odgrzewanie kleju

Postprzez Antoni » 12 sty 2014, o 16:12

Dzięki, w takim razie zastosuje z lodówki, siedział 2 dni, obym nie żałował :)
Antoni
 
Posty: 94
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 21:40


Powrót do Podobrazia, gruntowanie, snycerka, kioty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron