problem z gruntem

problem z gruntem

Postprzez kropka » 6 lis 2013, o 21:07

Mam taki mały problem z gruntem,może ktoś mi będzie umiał doradzić co robić.Zakupiłam już zagruntowaną deskę na warsztacie i trochę już nad nią pracowałam,położyłam złoto ,tło ,część partii ciała św.Mikołaja ,i tu mam mały problem .Część twarzy się wybrzuszyła pod wilgocią.Dodam że nie maluję bardzo mokro,raczej staram się suchym pędzlem.Nie wiem teraz, czy mam zdzierać wszystko do deski,czy wystarczy partię które się wybrzuszyły???a potem dorobić grunt??? coś ostatnio nie mam szczęścia do ikon: najpierw kot mi zlizał część ,a teraz to...Będę wdzięczna za każdą podpowiedz.Mam coś takiego po raz pierwszy.
Avatar użytkownika
kropka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 14:22

Re: problem z gruntem

Postprzez rafalwojewodzki » 6 lis 2013, o 22:08

Według mnie należy usunąć grunt aż do deski, zagruntować całość jeszcze raz, poprawnie. Ta deska najprawdopodobniej została zagruntowana w zły sposób, albo złym gruntem. Jeżeli "załatasz" tylko część, na pozostałym obszarze mogą dziać się podobne "atrakcje".
Avatar użytkownika
rafalwojewodzki
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:15

Re: problem z gruntem

Postprzez kropka » 7 lis 2013, o 19:59

miałam nadzieję,że coś się da jeszcze uratować....cóż taki life.Dzięki za podpowiedz.
Avatar użytkownika
kropka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 14:22


Powrót do Podobrazia, gruntowanie, snycerka, kioty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości