Problem z zapachem ikony

Problem z zapachem ikony

Postprzez Adrian » 10 sie 2015, o 10:51

Witam! Przychodzę z nietypowym problemem, i może to zabrzmieć dziwnie. Otóż piszę ikonę Matki Bożej Częstochowskiej. Dla tego celu postanowiłem sobie zamówić gotową deskę. Kiedy paczka przyszła, pierwsze co zauważyłem to specyficzny zapach. Deska sama w sobie była świetnie przygotowana, gładka jak szyba, dobrze się maluje. Myślałem że temperą zabije ten zapach, ale ... deska jak pachniała, tak pachnie. Kiedy zostawiłem ją w pokoju na jedną noc, to była to najgorsza noc w życiu.
W pracowni mocno ją czuć. Kiedy piszę tego posta, mam ją obok siebie i czuję ją. Zapach przypomina klej skórny, taki nieświeży (którego nie znoszę).Jest ona przeznaczona na prezent dla bliskiej osoby, więc nie może cuchnąć. Czy jest jakiś sposób na to oprócz perfumowania?
Ikona to nie obraz, ikona, to takie okno, przez które my spoglądamy na tamten świat, a święci na ten

Mój blog o ikonach, malarstwie i starożytnej liturgii: http://malarstwoadrianrum.blogspot.com
Adrian
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 15:50
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z zapachem ikony

Postprzez lukaszmatysik » 11 sie 2015, o 15:55

Aktualnie jest bardzo ciepło więc może nagrzała się gdzieś po drodze i coś się stało... Spróbuj ją wywietrzyć... chyba to nic poważnego skoro grunt nie odszedł, a zapach powinien przejść...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zapachem ikony

Postprzez Krzysztof » 17 sie 2015, o 09:33

Przemaluj laserunkiem środka bakteriobójczego.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska


Powrót do Podobrazia, gruntowanie, snycerka, kioty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron