Podstawy modlitwy z ikoną

Podstawy modlitwy z ikoną

Postprzez ikonnik » 12 wrz 2013, o 13:51

Kilka wskazówek w jaki sposób modlić się w sposób prosty za pomocą ikony. Do praktyki indywidualnej jak i w niewielkich grupach. Czytaj na stronie Drogi Ikony:
http://drogaikony.blogspot.it/p/modlitwa-ikona.html
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Podstawy modlitwy z ikoną

Postprzez ewam » 17 wrz 2013, o 16:37

Pomocną książkę pt. "Rytuał ikonopisarski" wydała Śląska Szkoła Ikonograficzna. Są w niej obrzędy poświęcenia ikon, modlitwy na poszczególnych etapach pisania ikony, ryty błogosławieństw ikonopisarzy.
Od czasu do czasu książka ta pojawia się partiami na allegro - tam ją kupiłam, a później jeszcze kilkakrotnie dostawałam powiadomienie o możliwości zakupu. :)
Ponieważ każdą z ikon piszę dla konkretnych osób, dla mnie b. przydatna okazała się m.in. ta modlitwa:

WZBUDZENIE INTENCJI

Panie Jezu Chryste, przyjmij moją modlitwę pisaną trudem przekształcania mojego ciała i duszy w Ciebie samego, oraz trudem przemiany cząstki kosmosu w Twoje Oblicze, w Oblicze Twej Matki, Bogarodzicy Maryi i w oblicza świętych, jaśniejących blaskiem Twojej chwały. Poświęcam tę modlitwę ikonopisania w intencji N.N., abyś darzył go (ją) Panie łaską swej obecności, był jego (jej) ratunkiem w potrzebie, wzmocnieniem w walce i chorobie, mocą w pokusach i siłą w świętości. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym. Amen.
Avatar użytkownika
ewam
 
Posty: 24
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 18:04


Powrót do Liturgia, muzyka, modlitwa, duchowość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron