Moskitiera - parasolka - sposób na owady

Moskitiera - parasolka - sposób na owady

Postprzez Krzysztof » 16 wrz 2014, o 13:15

Na tegorocznym plenerze w Czerwińsku dużą popularnością cieszyły się parasolki stołowe czyli składane moskitiery. Są one przeznaczone do ochrony żywności przed owadami, ale także świetnie chronią ikony przed muchami, muszkami i pyłem czy sadzą. Jednocześnie zapewniają dostęp powietrza. W pobliskim sklepie i na targu wykupiliśmy wszystkie. Największe miały długość boku 40cm. Na długie (wysokie deski) można położyć dwie parasolki. W transporcie niekłopotliwe bo są składane. Na zdjęciu w tle widać deskę zabezpieczoną ściereczką i okularami oraz dalej dwie ikony pod parasolkami w kolorze różowym (ładne) i niebieskim (ładniejsze).
Załączniki
czerwinsk20.JPG
parasolki.jpg
parasolki.jpg (4.69 KiB) Przeglądane 24921 razy
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Moskitiera - parasolka - sposób na owady

Postprzez lukaszmatysik » 16 wrz 2014, o 16:48

Pomysł godny uwagi... Możnaby też na bazie takiej konstrukcji stworzyc "parasolkę" odpowiednich rozmiarów na każdą deskę... Jaka tkanina tam była użyta? Bo gaza chyba jest zbyt luźna, może takie rzadkie płótno do haftu by się nadało?
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moskitiera - parasolka - sposób na owady

Postprzez Maria » 16 wrz 2014, o 21:23

Kiedyś dostałam taką parasolkę i zaraz poszła do ikony, ale dla mnie nie była zbyt użyteczna :( bo za mała. Ale dla mniejszych jak najbardziej.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19


Powrót do Akcesoria do ikon - stojaki, zawieszki itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron