Zawieszka - jak zrobić?

Zawieszka - jak zrobić?

Postprzez camille » 1 mar 2016, o 17:21

Witam, osoba której pisze ikonę chce mieć koniecznie zawieszkę do powieszenia na ścianie. Mam deskę z tzw jaskółczym ogonem i zastanawiam się jak i jaką zawieszkę zamontować. Bardzo proszę o rady.:)
camille
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 18:40

Re: Zawieszka - jak zrobić?

Postprzez Bozena Juszkiewicz » 1 mar 2016, o 22:20

W przypadku małych płaskich desek dobrze sprawdza się zwykły otwór z tyłu, ale powinien być wykonany przed skończeniem ikony.
Dla desek ze szpongami jest trudniej. Ja zdecydowałam się na klasyczne zawieszki do obrazów (takie trójkątnie zakończone) mocowane do tylnej części górnego szponga i zwykły sznurek między nimi. Wtedy jest łatwiej ikonę wypoziomować.
Bozena Juszkiewicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 lis 2015, o 11:36

Re: Zawieszka - jak zrobić?

Postprzez Maria » 2 mar 2016, o 08:05

Jeśli już jesteś w trakcie malowania, w celu zabepieczenia połóż ikonę na czymś miękkim np. na kocu i dopiero wtedy przybijaj zawieszkę lub wywierć dziurkę. Miękka powierzchnia uratuje przed ewentualnym ubytkiem spowodowanym uderzaniem mlotka.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Zawieszka - jak zrobić?

Postprzez camille » 2 mar 2016, o 08:47

Dziękuję za rady. Ikony jeszcze nie zaczelam. Tak właśnie myslalam że w zwykłej desce to bym zrobiła po prostu dziurę, a w tej to nie wiedziałam jak.
Jeszcze raz dziękuję.
camille
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 18:40

Re: Zawieszka - jak zrobić?

Postprzez PiSzu » 2 mar 2016, o 14:41

zawsze można po prostu nawiercić na niskim obrocie i dać wkręta zamiast wbijać gwoździa młotkiem
PiSzu
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 16:54


Powrót do Akcesoria do ikon - stojaki, zawieszki itp.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron