Grażyna - witajcie !

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Grażyna - witajcie !

Postprzez Grażyna » 16 wrz 2013, o 09:32

Droga Ikony zafundowała nam świetną sprawę. Cieszę się ,że zaczyna funkcjonować to forum.Wierzę ,że będzie pełne życia. Ja jestem z Poznania, ukończyłam Politechnikę Poznańską. Moja miłość do Ikony była chyba od zawsze, a próby przeniesienia jej na deskę to rok 2010. Cały czas "próbuje" i wciąż nie wychodzi mi to co bym chciała. Trochę zazdroszczę ludziom którzy mają profesjonalne przygotowanie artystyczne i zawsze satysfakcję z napisanej ikony.


Obrazek



Już wiem jak wstawić zdjęcie. Sama do tego doszłam !! (oczywiście żartuję) . :lol:

Tutaj znalazłam opis - link poniżej

http://www.babyboom.pl/forum/testy-f43/jak-wstawic-zdjecie-pomozcie-484/
Ostatnio edytowano 19 wrz 2013, o 08:21 przez Grażyna, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grażyna
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez ikonnik » 16 wrz 2013, o 09:58

Witamy!
Bardzo cenne info o sposobie wklejania zdjęć do postów. Wielkie dzięki za podzielenie się!
Dla większej przejrzystości i pożytku innych przekopiuję cześć wiadomości do działu porad technicznych.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez olgaannahm » 17 wrz 2013, o 21:25

Witaj Grażyna :D
To nie jestem samotna - ja też nie jestem zadowolona z moich ikon i widzę w nich wiele błędów , ale je lubię... :)
Avatar użytkownika
olgaannahm
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 20:31

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez Evagelia » 18 wrz 2013, o 08:14

Witaj!
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:28 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez Grażyna » 18 wrz 2013, o 20:33

Dziękuję kochanym koleżankom za słowa otuchy.
Ja cały czas wierzę w to,że skoro Pan Bóg dał mi taką szansę,że mogę i chcę pisać Ikony, to muszę z pokorą przyjąć to,że nie potrafię wiernie skopiować np. Rublowa. :lol:

I to co mówisz Evagelia ,- pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć- czyli czas, praktyka i warsztat.

Cieszę się ,że jesteście i że na Forum zaczyna się "życie".

p.s Olgaannahm ja też lubię swoje ikony ;)
Avatar użytkownika
Grażyna
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez Grażyna » 18 wrz 2013, o 20:34

ikonnik napisał(a):Witamy!
Bardzo cenne info o sposobie wklejania zdjęć do postów. Wielkie dzięki za podzielenie się!
Dla większej przejrzystości i pożytku innych przekopiuję cześć wiadomości do działu porad technicznych.
Pozdrawiam.


Cieszę się,że się przydały.
Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Grażyna
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Grażyna - witajcie !

Postprzez teresamuszakowska » 19 wrz 2013, o 17:57

Witaj Grażynko... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Witajcie - kilka osób znam z kursów

Postprzez faustyna » 24 wrz 2013, o 19:21

Moja Droga z Ikoną zaczęła się w 2008. Wtedy dowiedziałam się od Ciebie Jacku, że chęć do napisania ikony daje Pan Bóg.
I nawet mnie przyprowadził. Zapisałam się, bo gdziekolwiek widziałam ikonę wpadałam w obsesję i nie mogłam wzroku oderwać. Ileś lat temu ukończyłam Liceum Plastyczne. Ale to mi niewiele pomaga, bo do ikony trzeba się upokorzyć i pokornie kreseczkę przy kreseczce stawiać. Na początku drogi chciałam eksperymentować ze starymi deskami, ale szybko to porzuciłam jak usłyszałam od Ciebie Jacku, że ikona starzeje się po namalowaniu.
W ikonie najbardziej fascynuje mnie zmysłowość tempery, szał kolorów, odwrócona perspektywa i oczywiście to, że ikony nie da się kontrolować.
Avatar użytkownika
faustyna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 00:11


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron