Witajcie

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Witajcie

Postprzez katarzynakobuszewska » 11 lis 2013, o 21:25

Witam wszystkich serdecznie a szczególnie o. Jacka, któremu dziękuję i gratuluję pomysłu założenia forum. Nazywam się Katarzyna Kobuszewska i z Drogą Ikony spotkałam się na warsztatach w Garbatce w 2010 r. choć moje zainteresowania i fascynacje ikoną są o wiele starsze . Z początku to była tylko teoria i i chęć zgłębienia technicznych aspektów procesu powstawania ikony - takie zwichnięcie zawodowe, plastyczne.
Ale kiedy podarowałam swoją ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy z II. kursu w Falenicy swoim Rodzicom, to mój bardzo chory wówczas Ojciec wzruszył się i powiedział, że chciałby umrzeć patrząc na nią... Kilka tygodni później zdążył jeszcze otworzyć serce dla Pana Jezusa i stało się tak jak sobie życzył... Wtedy wyjęłam z pudełka wszystkie (siedem) ikony jakie zdążyłam do tej pory napisać i rozdałam je patrząc jaką wielką niosą radość obdarowanym. Od tej chwili każdy wolny czas poświęcam pisaniu. W lipcu założyłam Pracownię Ikonograficzną w Płocku, która od października ma już swoje stałe miejsce.
Będzie mi ogromnie miło spotykać się z Wami w tym miejscu.
Pozdrawiam
kk
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Witajcie

Postprzez Krzysztof » 11 lis 2013, o 23:11

Cześć :) Myślałem, że z rozdawnictwem ikon jestem z letka samotny, więc radość mam wielką z poznania kolejnej bratniej duszy.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 364
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Witajcie

Postprzez katarzynakobuszewska » 12 lis 2013, o 09:06

Cześć,
dziękuję, myślę, że wielu z nas należy do klubu rozdawaczy :D
pozdrawiam
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Witajcie

Postprzez teresamuszakowska » 12 lis 2013, o 15:57

Witaj Kasiu...też jestem rozdawaczem ikon...i wiem, że to ikona "lubi" najbardziej... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 145
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Witajcie

Postprzez ewam » 12 lis 2013, o 18:30

No proszę to i ja jestem z Wami w tym klubie :D Witaj Kasiu ;)
Avatar użytkownika
ewam
 
Posty: 24
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 18:04

Re: Witajcie

Postprzez olgaannahm » 13 lis 2013, o 00:45

Witaj Kasiu :D miło mi...to i ja jestem rozdawaczem ikon.. :lol:
Avatar użytkownika
olgaannahm
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 20:31

Re: Witajcie

Postprzez katarzynakobuszewska » 13 lis 2013, o 08:52

Dziękuję i witam klubowiczów :lol:
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Witajcie

Postprzez lukaszmatysik » 13 lis 2013, o 10:11

A już się bałem, że tylko ja tak rozdaję...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 140
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Witajcie

Postprzez ikonnik » 16 lis 2013, o 15:51

Pani Katarzyno, witam na forum i dziękuję za imienne pozdrowienia. Gratuluję jednocześnie wytrwałości w pracy ikonograficznej, czego niezwykłym owocem jest chyba założona przez Panią Pracownia Ikonograficzna. Proszę napisać "trzy" słowa o jej funkcjonowaniu. Czy jest to miejsce tylko osobistej pracy czy też przychodzą do niej inni spragnieni ikony.
Z pozdrowieniem.
Avatar użytkownika
ikonnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 13:03
Lokalizacja: Rzym/Warszawa

Re: Witajcie

Postprzez katarzynakobuszewska » 17 lis 2013, o 16:18

Trzy słowa o pracowni w Płocku:
1. powstała z powodu tęsknoty za grupą "garbatkową" - lubię tę atmosferę pracy przy wspólnym stole z całą grupą, te rozmowy: "masz świeże medium?"; "pożycz trochę utartej ochry..."
2. na pewno jest to miejsce mojej osobistej pracy bo w domu zawsze wołają jakieś garnki albo inne talerze
3. organizuję również warsztaty dla stawiających pierwsze kroki - właśnie kończą się "Jesienne warsztaty ikonopisania" - piszemy Mandylion. Niesamowite wrażenia i zapał do pracy dają mi ludzie, którzy sami są zdziwieni, że już niedługo poświęcą swoją pierwszą ikonę...
Pracownia jest czynna od poniedziałku do soboty - zapraszam do Płocka - będzie mi bardzo miło jeśli ktoś z forumowiczów będzie chciał nas odwiedzić... A może nawet wystąpić jako Gość Specjalny w trakcie trwających warsztatów?
Pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron