Witam wszystkich serdecznie!

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Witam wszystkich serdecznie!

Postprzez Wojtek Demeter » 1 lis 2013, o 19:00

Jak sugeruje tytuł, chciałbym wszystkich powitać. Mam na imię Wojtek... Cóż by tu więcej napisać... Z ikonami zetknąłem się w czwartej klasie szkoły podstawowej, na religii. Przemiła katechetka wprowadziła nas w ów świat, który zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłem nie tylko uczęszczać na dodatkowe zajęcia z panią Beatą ( żeby dowiedzieć się czegokolwiek więcej :D ), ale i również pomęczyć rodziców, aby w razie swoich możliwości, znaleźli jakiekolwiek książki dotyczące tematyki ikonografii. Powoli, ale konsekwentnie, coraz mocniej zacząłem wokół ikon się obracać, począwszy na zakupie ( za wyłuskane kieszonkowe :D ) ikony Chrystusa Pantokratora i Maryi Hodegetrii, a skończywszy na zainteresowaniu się teologią ikony i- ostatecznie- na przerzuceniu się z rysunku na "podstawowe" techniki malarskie, które pragnąłem rozwijać właśnie pod kątem ikonografii. Pomogła mi w tym nauczycielka plastyki w gimnazjum( która ukończyła kurs ikonopisania, bardzo możliwe, że kurs Drogi Ikony), starająca się nauczyć mnie wielu, naprawdę podstawowych aspektów, dotyczących cieniowania itp., i... chyba trochę jej się udało. Zacząłem malować obrazy zbliżone przedstawieniowo do ikon, w końcu rozpocząłem ich pisanie... Z braku większej ilości czasu ( który jest skrupulatnie wyciskany przez naukę), mało piszę, staram się zgłębiać natomiast ikonologię, czytając wszelkie ( oczywiście wiarygodne) dostępne na ten temat książki, głównie Uspienskiego i Evdokimova. Im mocniej zgłębiam się w ikonografię, tym bardziej dostrzegam, że jestem z zasadzie na samym początku mojej drogi ikony, i rozglądam się na niej dopiero, w poszukiwaniu celu. Po cóż zarejestrowałem się na tym forum? Hmmmm, właściwie dlatego, żeby móc poszerzyć wiedzę, posłuchać rad, pogłębić doświadczenie dotyczące ikon. Mam szczerą nadzieję, że dzięki Wam, ikonopisarzom z o wiele dłuższym "stażem" pracy, będzie to możliwe ;) . Miłego wieczoru.
Wojtek Demeter
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:52

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Postprzez teresamuszakowska » 1 lis 2013, o 20:07

Witam Ciebie Wojtku... :)
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Postprzez olgaannahm » 2 lis 2013, o 13:31

Witaj serdecznie... :D
Avatar użytkownika
olgaannahm
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 20:31

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Postprzez Victor » 9 lis 2013, o 13:48

Witaj Wojtku!

Jesli Ty jestes poczatkujacy, to ja nie mieszcze sie w zadnej kategorii, bo ja jestem naprawde poczatkujacy ;)

To jest fajne forum i ja juz sporo sie tu dowiedzialem. Super, ze coraz wiecej ludzi dolacza.

Pozdrawiam!

Wiktor

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.
Scivias
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 20:56
Lokalizacja: Londyn

Re: Witam wszystkich serdecznie!

Postprzez przemek » 9 lis 2013, o 16:34

szacuneczek miły :)
Avatar użytkownika
przemek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 10:23
Lokalizacja: rakszawa


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron