Szczęść Boże - ja ze Śląska :-)

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Szczęść Boże - ja ze Śląska :-)

Postprzez InBlessedArt » 13 lut 2018, o 01:28

Szczęść Boże!

Nazywam się Hubert. Nie malowałem żadnej ikony ani nie robiłem złocenia od 8 godzin i czuję pewien brak :? :? :?
Poza tym ciągle się uczę pisania i malowania ikon. Pierwszym nauczycielem był ks. Dariusz Klejnowski - Różycki. Potem długo nic, bo byłem w klasztorze. Potem pewnej nocy napisała do mnie Pani Maria Podleśna - Majka i się zaczął wielki rozwój wśród wzlotów i upadków. Duży jednak wpływ na rozwój mojej pasji zawdzięczam tej niebywałej, niecodziennej i wspaniałej osobie!

Potem trochę poszalałem sam. Zbudowałem sobie pracownię, stronę... Wydaje mi się, że Pan Bóg tak chciał, żebym uczestniczył w międzynarodowych plenerach na Wołyniu i w Nowicy, gdzie poznałem naprawdę wspaniałych ikonografów, artystów. Oni też wiele mnie nauczyli... A przede wszystkim tego, że jestem okropnie niepokorny i wszystko chcę po swojemu.

Potem Pan Bóg dopuścił, że straciłem pracownię, przeszedłem taki sobie kryzys. To teraz modne słowo.
A wszystko przerodziło ostatecznie w Fundację In Blessed Art - czyli w Błogosławionej Sztuce! Jej głównym zdaniem jest pomaganie przez sztukę sakralną (szeroko pojętą).

No i tak jakoś jest :-)
Acha. Przyznaję się, że to ja popełniłem to coś co nazywa się Kursy ONLINE - biję się w piersi ;) ;) ;)

A tak bardziej oficjalnie:

El'azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art, dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS".

W czasie studiów teologicznych i części życia spędzonej w klasztorze rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Swoją pierwszą ikonę napisał pod kierownictwem ks. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prowadzącego Śląską Szkołę Ikonograficzną. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Fascynuje się zarówno ikonografią dawną jak i współczesną. Dawnymi technikami wykonywania ikon, pozłot, lakierów, klejów... Uważa, że sztuka sakralna powinna ludziom pomagać, być drogą ku spotkaniu z Bogiem. Jego główną inspiracją jest dawna ikona grecka (Palensolinos, Teofan Grek i szkoła grecka). Uwielbia freski z Monastyru Dicani w Serbii, prace Daniela Neculae, Nikoli Sarić, Serhiya Radkevycha, Danylo Mowczana.

Swoje interpretacje ikon stara się opierać na biblijnych tekstach odczytywanych w języku greckim. Często próbuje rozczytywać sceny opisane w Biblii, a dopiero potem poszukiwać ikony.

W 2016 roku powołał do życia fundację, której cel skierował na pomoc przez sztukę sakralną.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych w Nowicy oraz Zamłyniu (Ukraina), wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos".

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.
Obrazek
Avatar użytkownika
InBlessedArt
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 lut 2018, o 01:05

Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron