Powitanie :)

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Powitanie :)

Postprzez Piotr Strzelczyk » 18 lut 2017, o 20:32

Witam również jestem nowym czytelnikiem i ikonopisarzem. Niedawno skończyłem naukę wstępną u Dominikanów w Gdańsku.
Zaopatrzony w część materiałów i częściową wiedzę zamierzam rozpocząć "malowanie" pisanie ikon w domu. Przeglądając moje notatki internet i literaturę mam wątpliwości jak rozrobić klej do gruntowania deski klejenia tkaniny oraz lewkasu. W książce 80g / 1litr wody, w internecie 1:8 objętościowo do gruntowania a na szkoleniu mowa o 5% i 10 %. Miło by było otrzymać odpowiedź od znających temat. Serdecznie pozdrawiam czytających.
Piotr
Ostatnio edytowano 18 lut 2017, o 23:53 przez Krzysztof, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wyodrębniłem z poprzedzającego wątku
Piotr Strzelczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 20:02

Re: Powitanie :)

Postprzez Krzysztof » 18 lut 2017, o 23:50

Szczęść Boże. Witam w imieniu Ekipy technicznej Forum.

Dyskusja dotycząca składu gruntu jest w Dziale "Podobrazia, gruntowanie, snycerka, kioty" w wątku "Proporcje gruntu" viewtopic.php?f=8&t=134

Mam ogromną prośbę zachowywanie przyjętego porządku na forum tj. zadawania pytań i dyskusje we właściwych miejscach (działach i wątkach). Przed wpisaniem pytania warto przejrzeć forum gdyż często odpowiedź już jest we wcześniejszych dyskusjach. A jeśli chodzi o grunt to ilu malarzy ikon tyle przepisów na grunt, każdy najlepszy i każdy sprawdzony :-)

Pozdrawiam serdecznie.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron