Jestem nowy

Kilka słów o sobie - o Twoim zainteresowaniu ikoną i ikonopisaniem

Jestem nowy

Postprzez pierepisiec » 24 wrz 2016, o 11:14

Witam wszystkich
Długo szukałem kontaktów z amatorami pisania/malowania ikon ( myślę, że takich właśnie znalazłem ). Spodziewam się wymiany poglądów i opinii/pomocy na ten temat. ( Pisanie czy malowanie, oto temat do następnych dyskusji ).
Na początek moja rada co do zabezpieczenia ikony: niezły jest zaponlack ( zrobiłem tak kilkanaście i ten werniks jest prawie niewidoczny, niezbyt dobrze wydobywa barwy ), a ostatnio używam olify ( do kupienia przez internet ). Zaponlack radzę natychmiast suszyć zwykła suszarką do włosów - inaczej może zmatowieć. Olifa czasami robi mi psikusy ( nie zawsze i jeszcze nie wiem od czego to zależy ) pojawiają się brzydkie brązowe plamy.
Chętnie dowiem się czegoś na temat złocenia na pulment - w małych elementach wychodzi, w większych pojawiają się poważne problemy.
Pierepisiec
pierepisiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2016, o 11:01

Re: Jestem nowy

Postprzez Krzysztof » 24 wrz 2016, o 21:47

Szczęść Boże. Witam na forum w imieniu ekipy technicznej.
I od razu na początek ogromna prośba o zadawanie pytań, prezentowanie problemów lub doświadczeń we właściwych działach. Jeśli temat był już dyskutowany to można zamieścić wpis w istniejącym wątku lub też założyć nowy. Dzięki temu forum zachowuje przejrzystość i pozwala innym wyszukać przydatne informacje.
Przykładowo jeśli masz problem z olifą to polecam dział Werniksowanie: viewforum.php?f=11
Także jest to miejsce do ewentualnej dyskusji o werniksowaniu zaponlakiem.
Jeśli znajdzie się życzliwa osoba skora do pomocy to z pewnością podejmie temat i podzieli się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam i życzę owocnego tworzenia ikon. Krzysztof
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Jestem nowy

Postprzez pierepisiec » 25 wrz 2016, o 15:10

Dzięki Krzysztof, poprawię się, będę grzeczny.
pierepisiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2016, o 11:01

Re: Jestem nowy

Postprzez Krzysztof » 25 wrz 2016, o 18:30

Wszystko ok :-)
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska


Powrót do Przedstawmy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron