Pędzle zerówki

Pędzle zerówki

Postprzez Maria » 6 sie 2014, o 20:40

Szukam porady doświadczonych. Już do cna wytarłam wszystkie pędzle i na obecnej ikonie detale maluję prawię patykami:):) Szukam dobrych cienkich pędzli. Cały czas od lat paru maluję wiewiórką, ale czasami widzę, że do oblicza- np. oczy, przydałyby się trochę bardziej sprężyste, aczkolwiek cienkie. Poradzicie mi coś? Raczej z Edanu, bo tam będę kupować olifę. I jeszcze jedno pytanie. Czy ta olifa z Edanu- olej twardoschnący jest taki sam jak z Kremera? Tą z Kremera nie za często stosuję, bo nawet na ciepło zbyt szybko gęstnieje na ikonie. Może podzieli się swoim doświadczeniem Kasia Kobuszewska? Widziałam na blogu jej sposób werniksowania. Ale będę wdzięczna za każdą radę!!!!!!!!!!!!!!
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Pędzle zerówki

Postprzez lukaszmatysik » 6 sie 2014, o 21:25

Pędzle kup sobolowe - są idealnie sprężyste...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Pędzle zerówki

Postprzez Marcin » 7 sie 2014, o 10:18

Fajne pędzle sobolowe można kupić w tym sklepie kaligraficznym, chyba najtaniej,szczególnie wysyłka, komplety i pojedyncze pędzle,
link do działu ikonopisania:
http://sklep.kaligraf.eu/pol_m_Ikonopisanie-199.html
Moja stronka: http://www.marcinkaczmar.pl - serdecznie zapraszam.
Marcin
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 16:27
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Pędzle zerówki

Postprzez lukaszmatysik » 7 sie 2014, o 17:20

Ceny fajne ale te pędzle kiepskie są... z dostępnych powszechnie w Polsce polecam Kolibri - a jak ktoś chce coś lepszego to szukac trzeba...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Pędzle zerówki

Postprzez maja » 8 sie 2014, o 00:37

Z dostępnych w Polsce lepsze (moim zdaniem) od Kolibri jest Lineo 190 i Lineo 103. Co prawda na temperze szybko się wycierają, ale są precyzyjne. Cena porównywalna z Kolibri.
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Pędzle zerówki

Postprzez katarzynakobuszewska » 8 sie 2014, o 10:16

Witaj Mario,
dziękuję za wywołanie:-) co do werniksu nie kupowałam z Kremera tylko z Edanu w buteleczkach 150 ml Teraz werniksowałam ikonę koleżanki i dla spróbowania położyłam ostatnią warstwę oleju pędzlem... na razie schnie i wygląda ok.
A co do pędzli to np. Theodor polecał wyłącznie syntetyki, co było dla mnie nowe bo też tylko wiewiórka do tej pory ale jak wypróbowałam, to teraz używam. Nie patrzę na firmę, ostatnio "ukradłam" córce z takiego zestawu dla maluchów bo podobała mi się długość i sprężystość włosia ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Pędzle zerówki

Postprzez Maria » 8 sie 2014, o 10:48

Tak, wiem, że z Edanu. Ale jak dzwoniłam do nich wczoraj, to mówili, że to jest olej twardoschnący od Kremera. Chodziło mi o to, czy werniksowałaś tą olifą, którą robią w Bielsku, czy tym olejem twardoschnącym?
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Pędzle zerówki

Postprzez katarzynakobuszewska » 8 sie 2014, o 13:06

Nie kupowałam olify z Bielska, używałam tylko ich oleju twardoschnącego mat (choć wychodzi błysk)
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Pędzle zerówki

Postprzez Maria » 8 sie 2014, o 14:44

Dzięki serdeczne, właśnie o to mi chodziło, bo pogubiłam się. Pani w sklepie wytłumaczyła mi, że ten olej, to właśnie ,,kremera''. Chciałam się upewnić, bo na twoich zdjęciach efekt wychodzi świetny. Mam nadzieję, że w rzeczywistości też. Czy na sam koniec nakładałaś akrylowy z Edanu? Wybacz, że tak pytam o detale, ale od lat szukam alternatywy na werniks i próbuję różne. Wiem, że najlepsza to olifa. Gotowałam sama nie raz, ale z nią mam problem, bo długo schnie.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Pędzle zerówki

Postprzez Maria » 8 sie 2014, o 14:47

maja napisał(a):Z dostępnych w Polsce lepsze (moim zdaniem) od Kolibri jest Lineo 190 i Lineo 103. Co prawda na temperze szybko się wycierają, ale są precyzyjne. Cena porównywalna z Kolibri.


Nie miałam do czynienia z tymi pędzlami, a Ty, Maju masz duże doświadczenie, więc spokojnie je wypróbuję. Dzięki.

maja napisał(a):A co do pędzli to np. Theodor polecał wyłącznie syntetyki,

Dla mnie nie ma takiej opcji, syntetykami niszczyłam ikonę, nie potrafię, chyba że do detali.

Dziękuję Wam wszystkim serdecznie, wszystkie wskazówki spisałam i będę działać!
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Następna strona

Powrót do Narzędzia i materiały warsztatowe - co najlepsze, gdzie kupić?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron