,,Techniki malowania ikon"

,,Techniki malowania ikon"

Postprzez Adrian » 28 wrz 2014, o 13:17

Na początku mojego zainteresowania pisaniem ikon, kupiłem sobie w pewnym internetowym sklepie plastycznym zestaw do pisania ikon wraz z książką,,Techniki malowania ikon" Guillema Ramos-Poqui. Jednak coraz częściej słyszę głosy że ta książka jest fatalna i beznadziejna. Dlaczego?

Z mojej strony jednak mogę poświadczyć że nie potrafiłem namalować ikony Matki Bożej zgodnie z zasadami wytyczonymi przez autora.Pierwsze to że nie posiadam dobrych pigmentów (mam tylko jakieś sztuczne, syntetyczne, ciemne, które nie dają sensownego efektu). Druga strona medalu - jak to się dzieje że cienie na etapie trzecim są takie jasne, a na końcu są... ciemne. Przecież mowy nie ma o przyciemnianiu. Nie wiem czy był to dobry wybór dla początkującego...

Ikony Jezusa już nie malowałem

Co wy myślicie o tej książce? Na ile można jej zaufać? Jakie etapy, jakie czynności można wykonywać na podstawie opisu zawartego w tej publikacji?
Ikona to nie obraz, ikona, to takie okno, przez które my spoglądamy na tamten świat, a święci na ten

Mój blog o ikonach, malarstwie i starożytnej liturgii: http://malarstwoadrianrum.blogspot.com
Adrian
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 15:50
Lokalizacja: Opole

Powrót do Książki, publikacje, filmy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron