Św. Natalia

Re: Św. Natalia

Postprzez Krzysztof » 30 wrz 2014, o 20:30

Obrazek przedstawiający Świętą Natalię na początek i podpis w jęz. hiszpańskim i angielskim.

Santa Natalia de Córdoba
Mártir junto a su esposo Aurelio y sus amigos Félix y Liliosa en Córdoba (España), durante el dominio islámico de Al-Andalus.
Estampa de la célebre serie del ilustrador Alberto Boccali (Bertino). Cortesía de Ippazio Mastria.
**************************************
Saint Nathalie of Córdoba, martyr together with her husband Aurelius and her friends Félix and Liliosa in Córdoba (Spain) during Islamic domination.
This holycard belongs to the famous series of illustror Alberto Boccali (Bertino). Courtesy of Ippazio Mastria.

Jak z każdą ikoną - modlitwa, modlitwa, modlitwa i wszystko jest proste.

Czasu mam niewiele, ale też będę się starał znaleźć obraz czy ikonę na podlinik.

Przy informacjach z Internetu w tym temacie trzeba zachować dużą ostrożność i rozwagę bo nawet powyżej masz ikony czterech różnych Świętych Natalii.
Załączniki
Santa Natalia de Cordoba.jpg
Santa Natalia de Cordoba.jpg (99.24 KiB) Przeglądane 7797 razy
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Św. Natalia

Postprzez Fabiola » 2 paź 2014, o 08:21

Dzięki serdeczne. Na hiszpański jeszcze nie miałam czasu, żeby tłumaczyć (za 4 godziny kilkudniowa konferencja przy której pracuję...), a zamierzałam - skoro z Kordoby. Zdjąłeś mi trochę pracy :D
Pozdrawiam
Fabiola
Fabiola
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 08:57

Re: Św. Natalia

Postprzez Maria » 3 paź 2014, o 08:55

Św. Natalia
Załączniki
Natalia-Paul-Drozdowski.jpg
Natalia-Paul-Drozdowski.jpg (33.88 KiB) Przeglądane 7791 razy
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Św. Natalia

Postprzez Fabiola » 23 cze 2016, o 12:54

WP_20150815_006.jpg

Chciałam się pochwalić (choć może nie wypada...) jaki jest wynik mojej pracy przy Waszej pomocy. Napisy zrobiłam w jęz. hiszpańskim, bo to przecie święta z Kordoby, ale na odwrocie jest tekst po polsku - ikonę otrzymała dziewczyna z zespołem Downa i chciałam jej przybliżyć jej patronkę, dlatego też poszłam na ustępstwa przy kanoniczności. Kościół z boku (miejsce spoczynku) został umieszczony z powodu mojego błędu, który zauważyłam dość późno - postać przesunięta jest nieco na bok.
Pozdrawiam
Fabiola
Fabiola
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 08:57

Re: Św. Natalia

Postprzez Krzysztof » 24 cze 2016, o 08:05

Dzięki za pokazanie ikony. Piękna jest szczególnie w wymiarze intencji i osoby dla której powstała. Dziękuję Bogu, że w Miłosierdziu Swoim obdarzył ludzi łaską malowania świętych wizerunków. Łączę się w modlitwie w intencji Natalii. Jestem też osobiście wdzięczny bo dzięki Twoim poszukiwaniom poznałem głębiej wspaniałe Święte Osoby.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Podlinniki i wzory ikon

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron