Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez Wojtek Demeter » 10 sty 2014, o 17:21

Wspaniała ikona.... Czuć w niej działanie Ducha świętego, nie mogę się na nią napatrzeć... Szczerze podoba mi się wydźwięk ekumeniczny ikony. Cudowna.
Wojtek Demeter
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:52

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez Marcin » 26 lip 2014, o 12:53

Drodzy forumowicze, jaki właściwie jest kolor szat Matki Bożej na tej ikonie? To odcienie turkusu, niebieskiego? Trudno określić na moim monitorze :)

proszę o wskazówkę,
Pozdrawiam serdecznie
Moja stronka: http://www.marcinkaczmar.pl - serdecznie zapraszam.
Marcin
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 16:27
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez Maria » 26 lip 2014, o 14:19

Turkus, ale bardzo złamany bielą i zieleń. Może być kobaltowa lub verona. Kopie tej ikony są różne; najczęściej spotykane błękity.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez Marcin » 26 lip 2014, o 14:45

Dziękuję pięknie za wskazówkę. Niesamowita ikona.

Polecam zajrzeć chętnym na profil facebook'owy poświęcony sanktuarium w którym znajduje się omawiana ikona, wiele ciekawych zdjęć oraz zbliżenia samej ikony.
https://www.facebook.com/pages/Sanktuarium-Matki-Bożej-Fatimskiej-w-Doniecku-szuka-przyjaciół (trzeba skopiować cały adres do przeglądarki)
Moja stronka: http://www.marcinkaczmar.pl - serdecznie zapraszam.
Marcin
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 16:27
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez elka1313 » 9 lis 2016, o 19:31

Szczęść Boże!
Poszukuję źródeł informacji dotyczących powstania ikon MB Fatimskiej i teologii ich symboli i kolorystyki (m.in.tych zamieszczonych). Co prawda na forum znalazłam treści ale nie ma informacji o tym skąd pochodzą.
P.S. Sprawa jest pilna ponieważ chodzi o informację dla wiernych, która ma być dołączona do ikony podarowanej do parafii pod wezwaniem MB Fatimskiej z okazji rozpoczęcia obchodów 100 - lecia objawień. Będę wdzięczna za pomoc - pozdrawiam ZPB - Zofia S.
elka1313
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 paź 2016, o 20:53

Re: Ikona Matki Bożej Fatimskiej

Postprzez Beata33 » 21 cze 2019, o 17:47

Jestem bardzo wdzięczna za wyjaśnienie symboliki Ikony Matki Bożej. Miałam wcześniej ten obrazek i bardzo mi się spodobał. Zastanawiałam się nad symbolem w kształcie koła, który Maryja osłania dłońmi. Najdziwniejsze jest to, że mnie się to kojarzyło nie z sercem, ale z Hostią Eucharystyczną - z Jezusem ukrytym w Maryi - Bożej Rodzicielce. Teraz się dowiedziałam, że koło z napisem jest symbolem serca. Układ dłoni Maryi sugerował mi Jej miłość i troskę o Jezusa, obecnego w Jej łonie. Po wyjaśnieniach z tego artykułu rozumiem Ikonę głębiej. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie!
Życzę wszelkiego dobra!
Beata33
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 cze 2019, o 17:35

Poprzednia strona

Powrót do Teologia i symbolika poszczególnych ikon

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości