Muszka - Ikony

Tu możesz podzielić się własną pracą, osiągnieciami, przemyśleniami...

Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 19 wrz 2013, o 18:51

Ikona Matki Bożej...JPG

Ponieważ uczę się, to bardzo będę wdzięczna za uwagi dotyczące moich błędów w pisaniu tych ikon...

Na początek ikona Matki Bożej według ikony widzianej na you tube...rysunek wykonany przeze mnie...malowałam temperą jajeczną...złocona szlagmetalem na mikstion...cztery pigmenty marsowe(żelazowe) wg. G.Kordisa: biel tytanowa, ochra, czerń i czerwień...wielkośc 33x22 cm...
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Muszka - Ikony

Postprzez Grażyna » 20 wrz 2013, o 16:29

Muszko i tylko cztery pigmenty ! Piękna ta Ikona. Szczerze podziwiam. :shock:
Avatar użytkownika
Grażyna
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 10 paź 2013, o 00:59

20.JPG
20.JPG (110.96 KiB) Przeglądane 11051 razy
Ikona Matki z Dzieciątkiem...na desce z korą po bokach...wielkość 18x14,5 cm...malowana pigmentami z medium akrylowym...
Bardzo proszę o uwagi i pokazanie mi błędów...z góry dziękuję za konstruktywną korektę...
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Muszka - Ikony

Postprzez rafalwojewodzki » 10 paź 2013, o 23:16

Muszko, prosiłaś o korektę, więc ja idę na pierwszy ogień :| Skupię się na ikonie Eleusy. Po pierwsze: nigdy nie zaczerwienia się górnej wargi, Jeżeli już, to laserunkowo, delikatnie. Dolna warga powinna być zawsze bardziej zaczerwieniona od górnej. Teraz oczy: u Dzieciątka są za mało wyraźne, u Bogurodzicy powiedzmy ok, tylko w ikonie nie ma czegoś takiego,jak plamka światła w tęczówce oka, bliki w oku powinny być z jednej strony. Ostatnie rozjaśnienia twarzy są za jasne, nie widać blików, ale ogólnie kolory twarzy są ładne. No i na koniec szaty. Bogurodzica ma zawsze (z bardzo rzadkimi wyjątkami) maforion brązowo-purpurowy, natomiast "czepek" jest zazwyczaj granatowo-niebieski. Ufff, to tyle mojej krytyki. ;) ;) Nie przejmuj się, że tyle tego i może ostro, ale mam nadzieję, że Ci choć odrobinę pomogłem. Jak jeszcze masz jakieś wątpliwości, to pytaj ;)
Avatar użytkownika
rafalwojewodzki
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:15

Re: Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 10 paź 2013, o 23:27

Rafale...bardzo Ci dziękuję za konstruktywną krytykę...za szczerość w pomocy...dzięki temu znów jestem kroczek do przodu...

mnie jeszcze niepokoi oś twarzy...wydaje mi się, że z rozjaśnieniami na brodzie za bardzo wyjechałam w lewo...i zgubiłam linię twarzy pionowo zaokrągloną...

jeszcze raz wielkie dzięki...potrzebuję takiej krytyki aby postępować w nauce... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 16 paź 2013, o 23:59

Advocata_nostra.JPG
Advocata_nostra.JPG (55.25 KiB) Przeglądane 11010 razy


Advocata_nostra ...tempera jajeczna, wielkość 26 x 21,5 cm...szlagmetal...
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 22 gru 2013, o 18:53

Życzenia dla każdego z Was...

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Muszka - Ikony

Postprzez Maria » 23 gru 2013, o 19:57

Dziękuję za życzenia. Właśnie siadłam, żeby je napisać, tak więc dołączam się ...z pamięcią w modlitwie.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Muszka - Ikony

Postprzez teresamuszakowska » 19 mar 2014, o 17:37

właśnie namalowałam ikonę MB Hodegetria...wielkość 50x60 cm, tempera jajeczna, szlagmetal, sklejka 2 cm...

Zdjęcia cyfrówką, która wyeksponowała mi bliki za bardzo...kolory też tylko podobne...pierwszy raz malowałam pławką...bardzo mi się podoba ta technika malowania...ale z ikony nie jestem zadowolona bo ma dużo niedociągnięć w malowaniu...nie miałam pędzelka z dobrym czubkiem, nie mówiąc o braku pigmentów laserunkowych (nie kryjących)...
ale dzielę się z Wami...
Załączniki
cc.JPG
fragment
cc.JPG (63.93 KiB) Przeglądane 10688 razy
mm.JPG
mm.JPG (54.51 KiB) Przeglądane 10688 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...


Powrót do Moje ikonopisanie - twórcy indywidualni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron