początki - beatazu

Tu możesz podzielić się własną pracą, osiągnieciami, przemyśleniami...

Re: początki - beatazu

Postprzez Krzysztof » 15 sty 2015, o 12:32

Tak jest! :) Pewnie, że wzorem powinny być ikony, a nie rysunki wyrwane z kontekstu, ale na wprawki do ćwiczenia ręki mogą być i uproszczone kształty.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: początki - beatazu

Postprzez beatazu » 15 sty 2015, o 20:47

Dzięki!
Będę sobie ćwiczyć z wielką chęcią Evagelia :)

Mistrzem raczej nie planuję być, więc nie ma presji. Fajnie, że podpowiadacie sposoby ćwiczenia ręki/oka bo czasem samemu trudno wpaść na to od której strony coś ugryźć. Myślę, ża strona o rysunku podana przez Krzysztofa jest pomocna w rozbiciu całości na drobniejsze elementy... a rozumiejąc to... łatwiej będzie samemu rysować, później przy 'kopiowaniu' rysunków z istniejących ikon. Wszystko przede mną :)
beatazu
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:07

Re: początki - beatazu

Postprzez beatazu » 10 lut 2015, o 21:20

Teraz mam jeszcze do pokazania jeden 'obrazek ikonopodobny' - choć zapewne tym sobie zasłuże na złą opinię.
Obrazek zaczęłam jeszcze zanim pojawiłam się na tym forum i zanim otrzymałam wiele cennych rad. W dodatku... świadomie... użyłam wzoru na Archanioła Gabriela, gdyż bardzo mi odpowiadał - natomiast podpisałam go jako Anioła Stróża :oops: Wiem, że to wielki błąd... ale to był dodatek do prezentu dla dziecka na chrzest i pomyślałam, że mądrzej by było Stróża darować... Marne wytłumaczenie, ale jedyne jakie mam.

Obrazek jest niewielki i na początku bardzo borykałam się z wielkością pędzli, które powinnam użyć. Zwłaszcza twarz i dłonie sprawiły mi duży kłopot - co widać na załączniku. Szaty to była dla mnie wielka niewiadoma, ale postarałam się zmierzyć z nimi.

W zasadzie nie chciałam tutaj tego obrazka umieszczać, bo wiem że nie pokazuję nim żadnego postępu w tym co robię. Jednak pomyślałam, że skoro chcę coś od Was się nauczyć, to nie mogę tak selektywnie tylko czekać aż coś dużo lepiej wyjdzie i tylko wtedy pokazywać :D (choć tak by się chciało...). Wiem, że wiele jeszcze będzie niezbyt udanych obrazów (tudzież szkiców), zanim nabiorę praktyki. Mam nadzieję, że znów otrzymam konstruktywną krytykę, która pomoże mi zmierzać w dobrym kierunku.

Z góry dziękuję!
Załączniki
aniol.png
beatazu
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:07

Poprzednia strona

Powrót do Moje ikonopisanie - twórcy indywidualni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron