Moje ikonopisanie

Tu możesz podzielić się własną pracą, osiągnieciami, przemyśleniami...

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez Evagelia » 14 lut 2014, o 14:17

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:40 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 14 lut 2014, o 14:57

tak niebieskie, i powiem ze mi się podoba- na zywo wygląda duuuzo lepiej kolory sa szlachetne , czego na zdjęciu niestety nie widać. tylko ze mama Łucji powiedziała ze za ciemne jej się wydaje i chyba bede złocić. Ramka jest ciemnogranatowa. Dlatego taka szeroka ze jest to pierwsza część z cyklu patroni ( dla rodzenstwa) i chciałabym zeby proporcje ramki były czymś co bedzie łaczyło te przedstawienia.
A za uwagi dziękuje- Ikon na pewno widziałś więcej - ja albumy i internet przeglądać tylko mogę.

A wena- czasami tez trudno mi się zabrać- rozłozyc warstat- jak już maluję to bardzo mnie to pochłania i trudno mi się oderwać od pracy. A o namalowanie tych świętych zostałam poproszona.
z namalowanych ikon tylko Sw Michał Archanioł został u nas w domu- i tak juz chyba zostanie.
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez Evagelia » 14 lut 2014, o 15:06

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:40 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez lukaszmatysik » 14 lut 2014, o 22:30

Poszerz nieco czerwony obrys pola (ramki) kosztem białego, a biały pociągnąłbym na Twoim miejscu jeszcze nieco bielą tytanową, dodaj biały obrys nimbów, a same nimby ochrą i może literki białe... Będzie ok... A może jeszcze tę zieleń ciemniejszą rozjaśnij do tego stopnia co jaśniejsza ;)
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 17 lut 2014, o 17:46

Poprawiona. zostaje jednak ciemnoniebiekie tło. Wiem że ninby ochrą - alezostają biao-błekitne.Obrazek
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez lukaszmatysik » 17 lut 2014, o 18:33

Ja bym poszerzył tę czerwoną kreskę tak aby dolegała do białej... No i nie żałuj bieli tytanowej do tych białych kresek bo są troszkę zbyt transparentne, a nimby to poprostu ja bym takie zrobił, a te też mi się podobają - Łucji zrobiłaś ładniejszy - cieńszy biały okrąg...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 28 lut 2014, o 19:13

I święta Anna Samotrzecia. Rozmiar ikony 24 x37. Twarze pisało mi sie szczególnie trudno- szczególnie Jezusa- drobne to takie. Trudna była dla mnie ta ikona i nie do końca jestem zadowolona. Zwykle malowałam szaty plastycznie- tu są płaskie- trochę zbyt duze kontrasty mi się wydają.I nib świętej Anny za wysoko- ale już nie mogę tego poprawić. W nocy pracowałam, zmeczona byłam- no i rano zauważyłam... ech..
Obrazek
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez zephyr7 » 28 lut 2014, o 20:31

Luno, wspaniałe ikony! Co do ewentualnych niedoskonałości: ikona nie może być jedynie naśladownictwem stylu, bo inaczej stałaby się tylko kopią - ikona służy "do modlenia" i stąd dużą wagę odgrywa w niej harmonia, spokój, wyraz Twarzy postaci, itp. Właśnie dlatego najbardziej podoba mi się ikona Św. Anny.

Ponieważ od kilku dni próbuję znaleźć w miarę niezawodną metodę złocenia - zgaduję, że użyłaś mikstionu akrylowego, lub zbyt gęstego olejnego 3h.

Tak naprawdę, każdy z mikstionów akrylowych można rozcieńczyć 2:1, a w przypadku np. zużycia do połowy butelki: 1:1. Mikstion powinien przypominać chude mleko - racja, będzie spływał, ale jeżeli położy się go cieniutko (można 2 warstwy), to pod złotem nie zostanie nawet śladu pędzla.

Próbowałem różnych: Wundę i lefranc (akrylowy) trzeba rozcieńczać nieco bardziej, za to maimeri i rozlewane ze szmal-artu nieco mniej. Wychodzi ładnie na wszystkim. Dodam tylko, że są dwie "Wundy" jedna gęstsza na wodzie i druga na spirytusie, wg. mnie lepsza do szklistych powierzchni.

Tak, czy siak - ikony piękne, maluj dalej!
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez lukaszmatysik » 28 lut 2014, o 21:16

Moforion Św. Anny gdybyś troszkę dopracowała wzorując się na jej niebieskiej szacie to byłoby super... A może ja mam tylko takie wrażenie ale nieco trzebaby zmiękczyc rozświetlenie twarzy Maryi - bo wygląda jak w okularach...
Avatar użytkownika
lukaszmatysik
 
Posty: 142
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 21:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje ikonopisanie

Postprzez luna » 1 mar 2014, o 00:08

Tak zephyr na mixtilionie akrylowym. I przez miesiąc nieużywania musiał mi zgestniec- niestety. Teraz już chyba tego nie naprawie- szkoda. Kiedyś używałam olejnego 3 godzinnego Ale po tym jak zniszczylam złocenia, nie odważyłam się więcej. Co do oczu Maryi, w tej rozdzielczości rzeczywiście wygląda jak w okularach, całe szczęście w rzeczywistościjest lepiej. A szaty cóż- wiem że umeczylam.
św Anna jest patronką jednej z moich córek, dobre serce ma tą dziewczyna ale nerwowa i nieposłuszna strasznie. W grudniu miała dwie operacje ratujace życie, a drugą udaną w święto Niepokalanego poczęcia Maryji. Tyle osób się za nią wtedy modliło!
luna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 11:53
Lokalizacja: trójmiasto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moje ikonopisanie - twórcy indywidualni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron