Strona 1 z 1

Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 23 lip 2015, o 18:21
przez eskel
Przedstawiam moją pierwszą ikonę pisaną podczas warsztatów zimowych w Supraślu.

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 6 sie 2015, o 10:35
przez eskel
Jaka jest wasza opinia ? Jakies porady, oceny ?

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 6 sie 2015, o 14:36
przez Elzbieta
Już od dawna podziwiam i dziwię sie, że nikt nie skomentował Twojej pracy, a tu przecież są niezwykli "ikonopiścy," dla mnie piękna , staranna ikona

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 7 sie 2015, o 10:27
przez eskel
Dziękuje za mile słowa :) tez mnie to troche dziwi, ale co zrobić, poczekam, może ktoś coś jeszcze napisze

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 10 sie 2015, o 10:30
przez Adrian
Jako początkujący mam niewiele do powiedzenia, ale przyznaję że bardzo mi się spodobała. Niech Pan pozwoli, że z ciekowości zapytań, jakie pigmenty użył Pan do sankiru?

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 11 sie 2015, o 21:37
przez eskel
Nie Pan, tylko Adam :) 3 sieny z mont amiata, 1 biel olowiowa, 1 ochra czerwona, 1 umbra zielona włoska i 0,5 czerni żelazowej. Pokombinuj z proporcjami zeby uzyskać barwę jaka Ci odpowiada, więcej umbry to bardziej zielonkawy odcień, mniej umbry to bardziej brunatny sankir.

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 12 sie 2015, o 17:06
przez Adrian
Ok, dzięki ;-) a pierwsze rozjaśnienie to zgaduję że jakaś ochra lub Siena ?

Re: Pierwsze ikony - Adam

PostNapisane: 15 sie 2015, o 12:04
przez Evagelia
Jako pierwsza ikona jest to bardzo dobra ikona, która wskazuje na pomyslnosc w ikonografii w przyszlosci. Oczywiscie jest wiele aspektow, ktore w odniesieniu do tego jak malowali mistrzowie wymaga pracy, ale to nie jest cos czym nalezy sie przejmowac, ani mowic na obecnym etapie. Z najwazniejszych rzeczy jedynie wartym wspomnienia sa rumience, ktorych w ikonie Twojej reki wyglada na to, że zupelnie jest brak.

Nie jest mi znany przebieg warsztatow, w ktorych brales udzial. Czy jest to ikona w 100% namalowana wylacznie Twoja reka czy moze instruktorzy malowali w niej fragmenty badz nanosili poprawki, aby uwrazliwic Twoje oko na rozne aspekty malarskie?

Od zimy minelo juz troche czasu. Moze powiesz i pokazesz nam co robisz od tamtej pory, jak sobie radzisz teraz? Mysle, ze jednym z powodow dla ktorych nie bylo wczesniej komentarzy w Twoim watku, to wlasnie pokazanie tylko jednej ikony, latwiej nieumiejetnie zauwazyc jakas tendencje, wymagajaca korekty gdy jest wiecej prac.

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia!