Pierwsze ikony - Adam

Tu możesz podzielić się własną pracą, osiągnieciami, przemyśleniami...

Pierwsze ikony - Adam

Postprzez eskel » 23 lip 2015, o 18:21

Przedstawiam moją pierwszą ikonę pisaną podczas warsztatów zimowych w Supraślu.
Załączniki
Screenshot_2015-07-22-23-16-10.png
Screenshot_2015-07-22-23-18-12.png
Tempera, 19x24, złoto na instacoll
eskel
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 10:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez eskel » 6 sie 2015, o 10:35

Jaka jest wasza opinia ? Jakies porady, oceny ?
eskel
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 10:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez Elzbieta » 6 sie 2015, o 14:36

Już od dawna podziwiam i dziwię sie, że nikt nie skomentował Twojej pracy, a tu przecież są niezwykli "ikonopiścy," dla mnie piękna , staranna ikona
Elzbieta
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 09:55

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez eskel » 7 sie 2015, o 10:27

Dziękuje za mile słowa :) tez mnie to troche dziwi, ale co zrobić, poczekam, może ktoś coś jeszcze napisze
eskel
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 10:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez Adrian » 10 sie 2015, o 10:30

Jako początkujący mam niewiele do powiedzenia, ale przyznaję że bardzo mi się spodobała. Niech Pan pozwoli, że z ciekowości zapytań, jakie pigmenty użył Pan do sankiru?
Ikona to nie obraz, ikona, to takie okno, przez które my spoglądamy na tamten świat, a święci na ten

Mój blog o ikonach, malarstwie i starożytnej liturgii: http://malarstwoadrianrum.blogspot.com
Adrian
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 15:50
Lokalizacja: Opole

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez eskel » 11 sie 2015, o 21:37

Nie Pan, tylko Adam :) 3 sieny z mont amiata, 1 biel olowiowa, 1 ochra czerwona, 1 umbra zielona włoska i 0,5 czerni żelazowej. Pokombinuj z proporcjami zeby uzyskać barwę jaka Ci odpowiada, więcej umbry to bardziej zielonkawy odcień, mniej umbry to bardziej brunatny sankir.
eskel
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 10:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez Adrian » 12 sie 2015, o 17:06

Ok, dzięki ;-) a pierwsze rozjaśnienie to zgaduję że jakaś ochra lub Siena ?
Ikona to nie obraz, ikona, to takie okno, przez które my spoglądamy na tamten świat, a święci na ten

Mój blog o ikonach, malarstwie i starożytnej liturgii: http://malarstwoadrianrum.blogspot.com
Adrian
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 15:50
Lokalizacja: Opole

Re: Pierwsze ikony - Adam

Postprzez Evagelia » 15 sie 2015, o 12:04

Jako pierwsza ikona jest to bardzo dobra ikona, która wskazuje na pomyslnosc w ikonografii w przyszlosci. Oczywiscie jest wiele aspektow, ktore w odniesieniu do tego jak malowali mistrzowie wymaga pracy, ale to nie jest cos czym nalezy sie przejmowac, ani mowic na obecnym etapie. Z najwazniejszych rzeczy jedynie wartym wspomnienia sa rumience, ktorych w ikonie Twojej reki wyglada na to, że zupelnie jest brak.

Nie jest mi znany przebieg warsztatow, w ktorych brales udzial. Czy jest to ikona w 100% namalowana wylacznie Twoja reka czy moze instruktorzy malowali w niej fragmenty badz nanosili poprawki, aby uwrazliwic Twoje oko na rozne aspekty malarskie?

Od zimy minelo juz troche czasu. Moze powiesz i pokazesz nam co robisz od tamtej pory, jak sobie radzisz teraz? Mysle, ze jednym z powodow dla ktorych nie bylo wczesniej komentarzy w Twoim watku, to wlasnie pokazanie tylko jednej ikony, latwiej nieumiejetnie zauwazyc jakas tendencje, wymagajaca korekty gdy jest wiecej prac.

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia!
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05


Powrót do Moje ikonopisanie - twórcy indywidualni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron