Zabezpieczanie olify przed ściemnieniem

Zabezpieczanie olify przed ściemnieniem

Postprzez jadwigakowalska » 18 sty 2014, o 06:21

Witajcie!
Już na tym forum czytałam gdzieś o tym iformację ale nie mogę się jej doszukać. Będę wdzięczna jeśli ktoś mi podpowie jak zabezpieczyć olifę nałożoną na ikonę żeby z czasem jej bardzo nie przyciemniła ?
Ostatnio edytowano 18 sty 2014, o 20:00 przez jadwigakowalska, łącznie edytowano 1 raz
jadwigakowalska
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:43

Re: Zabezpieczanie olify przed zciemnieniem

Postprzez maja » 18 sty 2014, o 19:11

Nie wiem jak zabezpieczyć olifę przed ściemnieniem, ale wiem, że jest to proces odwracalny. Olifa jaśnieje po ekspozycji na światło słoneczne. Podobnie jak olej lniany bielony na słońcu :)
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Zabezpieczanie olify przed ściemnieniem

Postprzez Maria » 18 sty 2014, o 20:36

Olifę trzyma się w przezroczystym słoiczku, najlepiej na parapecie. Latem- bo wtedy jest bardzo słonecznie, olifę wystawia się na działanie promieni, wtedy jaśnieje. Taki proces dobrze jest robić każdego roku, nawet jeśli gołym okiem nie widać, że olifa zaciemniała.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Zabezpieczanie olify przed ściemnieniem

Postprzez jadwigakowalska » 19 sty 2014, o 08:01

Bardzo dziękuję Maju i Mario! Z olifą, którą mam,ja również postępuję tak, jak radzicie. Praktycznie cały czas stoi w oknie i jeśli tylko jest słońce to na nią pada i faktycznie po 2 i pół roku jest już raczej jasna. Ale wydawało mi się, że ktoś wspominał że na położoną olifę jeszcze coś dodatkowego się stosuje. Pozdrawiam :D
jadwigakowalska
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 19:43


Powrót do Werniksowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron