Jakość pigmentów a dostawcy

Jakość pigmentów a dostawcy

Postprzez Maria » 9 sie 2014, o 08:50

Może jakoś mi rozświetlicie sprawę. Jak to jest z pigmentami? Cały czas przez te parę lat mam pigmenty od Kremera. Chodzi o Kremer Polska, bo niemieckie bardzo się różnią. Wczoraj przyszła do mnie przesyłka z Edanu. Kupiłam między innymi biel tytanową, bo miałam na wykończeniu. Jestem zaskoczona, ale mam nadzieję, że to będzie miła zmiana. Ta biel niesamowicie różni się od tej z Kremera- inny odcień i bez żadnych grudek. Czy wszystkie ich kolory są takie bardzo miałkie, dobrze utarte? I jaka jest pewność co do trwałości? Szukałam producenta, ale nie mogłam znaleźć na stronie. Kiedyś byłam tak samo zaskoczona, gdy wpadły mi w ręce pigmenty Kremera z Niemiec- odcienie żywsze i taka fajna mączka, że nie trzeba było ucierać. Mam nadzieję, że nie będzie problemu po tak jasnym sprecyzowaniu sklepów, ale nie mam zamiaru robić reklamy czy antyreklamy, po prostu szukam...
Ostatnio edytowano 16 wrz 2014, o 12:54 przez Krzysztof, łącznie edytowano 1 raz
Powód: doprecyzowałem tytuł wątku
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Tempera

Postprzez zephyr7 » 9 sie 2014, o 09:19

Kupując towar konfekcjonowany, zawsze ponosimy to ryzyko, że ktoś do niego coś doleje lub dosypie.

Najlepiej kupować produkty fabrycznie zapakowane - a jeśli mamy wątpliwości co do rozsypywanych pigmentów, kontaktować się bezpośrednio z producentem, a nie dystrybutorem.

Nie jest dobrze, kiedy jedna firma ma monopol na daną rzecz - chciałbym tylko przypomnieć, że w Polsce dostępne pigmenty, m.in.: Kremer, RGM, Edan, Maimeri, Schmincke, itp. Jest z czego wybierać.
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Tempera

Postprzez maja » 9 sie 2014, o 18:26

Mario, tak, wszystkie pigmenty z Edanu są bardzo ładnie utarte. Co do trwałości - czas pokaże. Ja pracuję na tych pigmentach. Tylko niektóre kolory dokupuję u Kremera.
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Tempera

Postprzez maja » 9 sie 2014, o 18:28

PS. Wg. tego co podaje Edan są to pigmenty greckiej firmy Vakouftsis Art Enerprises.
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: Tempera

Postprzez katarzynakobuszewska » 9 sie 2014, o 22:20

Witajcie,
ja kupiłam trochę tych greckich jakiś czas temu i bardzo podoba mi się, że nie trzeba ich ucierać ale moim zdaniem niektóre z nich są jakby "tępe" po nałożeniu, trudno je łączyć z innymi pigmentami, np. zrobienie sankiru z użyciem umbry zielonej jest bardzo trudne ponieważ dominuje nad innymi pigmentami. Zdecydowanie wolę kremera.
Avatar użytkownika
katarzynakobuszewska
 
Posty: 74
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 21:01

Re: Tempera

Postprzez Maria » 10 sie 2014, o 19:06

Ciekawe to, co piszesz. Mam tylko biel tytanową z Edanu, więc nie mam porównania. Ale sprawdzałam stronę firmy, o której wspomniała Maja. Znalazłam tylko wiadomość, że pigmenty sprowadzają zza granicy. Trochę ogólne stwierdzenie. Ale zobaczymy co czas przyniesie.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Jakość pigmentów a dostawcy

Postprzez Krzysztof » 29 wrz 2014, o 19:30

W większości używam pigmentów utartych w minerałów, czasem Kremera i z Edanu.
Moim zdaniem pigmenty Kremera czy Edanu są dobrej jakości, ale są różne i trzeba je poznać, aby prawidłowo stosować.
Nic nie jest niczyje bo wszystko jest Boga.
Avatar użytkownika
Krzysztof
 
Posty: 366
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 18:58
Lokalizacja: Polska

Re: Jakość pigmentów a dostawcy

Postprzez Maria » 24 lut 2015, o 11:26

Oferta jak najbardziej zachęcająca.Ale... już miałam możliwość sprawdzenia. Jak dla mnie,to zbyt ciężkie,mało transparentne.Kolory o wiele ciekawsze niż Kremera. Mimo wszystko mnie nie przekonuje. Może to tylko albo i aż przyzwyczajenie.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Jakość pigmentów a dostawcy

Postprzez Evagelia » 24 lut 2015, o 12:04

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:39 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05


Powrót do Pigmenty i technika temperowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron