Technika pławki...

Technika pławki...

Postprzez teresamuszakowska » 25 sty 2014, o 23:51

Bardzo bym prosiła aby osoby piszące ikony techniką pławki podzieliły się swoimi doświadczeniami pisania tą techniką...mile widziane zdjęcia...chodzi mi o kolory warstw i sposób kładzenia... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Technika pławki...

Postprzez Wojtek Demeter » 26 sty 2014, o 10:42

Nie jestem znawcą, dlatego nie zamierzam się rozpisywać, gdyż po prostu się nie znam; mogę tylko wysłać film, na którym widać cokolwiek...jak sądzę; wysłałem go już zresztą i na forum jest. Link : http://youtu.be/63Y3Pcgb6dA
Wojtek Demeter
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:52

Re: Technika pławki...

Postprzez zephyr7 » 26 sty 2014, o 10:49

Nie znam dobrze tej techniki, ale zgaduję, że opiera się na podobnych zasadach: zieleń oliwkowa, łosoś, ochra, ochra z bielą, biel

Różnica będzie polegać na intensywności kolejnych warstwa - i na tym, że kładzie się laserunki, nanosząc bardzo rozrzedzoną farbkę jako jednolitą warstwę. Potem się czeka aż "wsiąknie" i patrzy, co wyjdzie :D:D:D
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: Technika pławki...

Postprzez teresamuszakowska » 26 sty 2014, o 18:27

Film jest świetny..."rozgryzam go" po kawałku i już trochę wiem co z twarzą i rękami...teraz na kartonie porobię próby...a szaty to już za cudowna bajka...ale dam radę...dziękuję za wpisy...

czy mógłby ktoś mi ułatwić naukę i podzielić sie swoimi doświadczeniami?????...bardzo proszę... :oops: :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Technika pławki...

Postprzez Maria » 26 sty 2014, o 22:26

Tereso, jeśli jesteś zainteresowana, mogę ci przegrać na płytki te filmiki. W necie są urywki, a ja mam 3 oryginalne płyty z lekcjami od początku do końca. Tak, jakbyś była na kursie ;) Są solidnie zrobione i właśnie po to są rozprowadzane. Za każdym razem, kiedy potrzebny jest inny pigment, autor objaśnia, jakie stosuje kolory. Jeśli ktoś nie rozumie po angielsku, to pojawiają się nazwy danego pigmentu jako tekst.Teoretycznie trudno wytłumaczyć opis malowania, więc mam nadzieję, że płytki by pomogły. Daj znać.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Technika pławki...

Postprzez teresamuszakowska » 26 sty 2014, o 22:34

Mario napiszę maila...dziękuję... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: Technika pławki...

Postprzez Wojtek Demeter » 26 sty 2014, o 23:08

Jejciu, Mario kochana, ja nie chcę się tutaj jakoś wtrącać, czy coś... Czy byłaby możliwość, żebym mógł te filmy zobaczyć, nie mówię tutaj o przegraniu na płytki, choć byłoby to najwygodniejsze. Nie chcę Cię narażać na stratę czasu, pieniędzy, ale gdybyś mogła jakoś mi udostępnić byłbym tysiąckrotnie wdzięczny :oops:
Wojtek Demeter
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:52

Re: Technika pławki...

Postprzez Maria » 27 sty 2014, o 06:30

Nie wtrącasz się, przecież możemy sobie tu pomagać wszyscy. :P Daj znać na pw to skopiuję i tobie i prześlę pocztą.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: Technika pławki...

Postprzez Wojtek Demeter » 27 sty 2014, o 09:44

Serdeczne Bóg zapłać, nie wiem, jak się odwdzięczę :D
Wojtek Demeter
 
Posty: 36
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 17:52


Powrót do Pigmenty i technika temperowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron