ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez Maria » 16 sty 2014, o 13:35

To prawda. Jak się uczyłam, to wszyscy chwalili Kozłowskiego , jak dla mnie- tylko do mieszania farby. Później przeniosłam się na Kolibri- też nieudane, właśnie nim zdzierałam farbę. Aż w końcu natrafiłam na pędzle, których nikt nie chciał :D rosyjskie z wiewiórki. Niestety, już się prawie wytarły. Dla mojej ręki wiewiórkę zastąpią tylko pędzle z Mag-pol, które można zamówić indywidualnie z każdym detalem- długość, grubość i oczywiście włosie. Dobrze, że Maja przypomniała o tym, bo pędzle, to ważna sprawa.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez zephyr7 » 16 sty 2014, o 18:03

Hm... Pędzle :) Możemy podyskutować - tylko dobrze byłoby wstawić nazwę linii pędzla!

To może zacznę:

Kolibri czerwone, seria 333: jedynka dość przydatna, 3 i 5 szybko robią się szorstkie i zostawiają ślady przy laserowaniu..

Restauro Hause - wiewiórka: z pozoru twardszy, niż sobole, ale dużo tańszy, fajny w malowaniu

Kolibri syntetyk Primus, rozmiar 4: rewelacyjny. Nie nadaje się do malowania na mokrym, ale na suchym jest nie do pobicia. Świetnie nadaje się do szczegółów i dłuższych blików.

Coatman W&N: żadna rewelacja, zupełnie nie wart swojej ceny.

Kozłowski red sable i kolinsky - REWELACYJNE PĘDZLE. Mówcie co chcecie - ciężko dostać, ale wytrzymują w dobrym stanie naprawdę podłe traktowanie. Ja swoje mam od pierwszego kursu!
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez maja » 18 sty 2014, o 07:57

Czyli - jak rozumiem - pędzle świetne, idealnie dopasowane do ręki i oczekiwań a przyczyną "dziur" jest z pewnością coś innego ?
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez Maria » 18 sty 2014, o 09:00

Moja ,,teoria" , co należy winić za powstawanie dziur ;) - zły pędzel, zbyt mokra powierzchnia lub za mokry pędzel, ciągłe malowanie w jednym miejscu, niecierpliwość w oczekiwaniu, aż warstwa wyschnie, niewłaściwe spoiwo; w tym najczęściej zbyt dużo żółtka i farba jest szklista, co sprawia, że maluje się jak na lustrze....itp. A zapisać to w jednym zdaniu można tak: UDRĘKI WSZYSTKICH POCZĄTKUJĄCYCH.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez teresamuszakowska » 18 sty 2014, o 09:49

To prawda, że to udręka początkującego...u mnie się zdarza jak się zapędzę i nie poczekam aż mi wyschnie warstwa tylko kładę następną bo może się uda :lol: :oops:
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez maja » 18 sty 2014, o 19:03

Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość ! Poprzednia warstwa MUSI wystarczająco przeschnąć, by móc "bezawaryjnie" położyć kolejną - delikatnie, miękkim pędzelkiem ( z miłością :) )
Avatar użytkownika
maja
 
Posty: 89
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 15:07

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez zephyr7 » 18 sty 2014, o 19:51

O tym nie pomyślałem! Maju - możesz mieć rację! Jeśli faktycznie żółtka będzie za dużo, farba zacznie się ślizgać!

Co do pędzli - nie podam marki, ale rozmawiałem z kimś w rodzaju specjalisty i kazał mi... No, nie powiem, co kazał dokładnie zrobić z pędzlami - powiedzmy, że kazał je zmienić :)

Dziś jestem po pierwszych zakupach: chodziłem od sklepu do sklepu, bo zwykle dobre pędzle są albo drogie, albo strasznie przebrane. Niemal wszystkie udało mi się kupić w Kremerze, na Królowej Jadwigi - w dodatku, nie wykosztowałem się przesadnie :)
zephyr7
 
Posty: 168
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:11

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez olgaannahm » 19 sty 2014, o 19:58

http://sklep.cerkiew.pl/advanced_search ... &x=65&y=14

Ostatnio kupiłam tu pędzle, fajne, ale nie lubię długich trzonków.. :lol:
Avatar użytkownika
olgaannahm
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 20:31

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez teresamuszakowska » 19 sty 2014, o 20:28

Ja też nie lubię długich trzonków wię poradziłam sobie i poodcinałam tasakiem... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
teresamuszakowska
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 16:18
Lokalizacja: Ząbki...przytulone do Warszawy...

Re: ile medium, ile pigmentu, ile wody?

Postprzez Maria » 19 sty 2014, o 20:54

Jak dobrze, że tu weszłam!!!!!! To są ,,moje'' pędzle. Nie wiedziałam, że są w Polsce. Zawsze sprowadzałam je z Rosji. SĄ NAJLEPSZE NA ŚWIECIE. W poniedziałek robię zakupy.
Maria
 
Posty: 221
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 11:19

Poprzednia strona

Powrót do Pigmenty i technika temperowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron