Sankir ciała - z jakich pigmentów - podziel sie przepisem

Re: Sankir ciała - z jakich pigmentów - podziel sie przepise

Postprzez Agnieszka N. » 19 lut 2014, o 22:58

Ja sankir robię tak: umbra zielona, ochra czerwona (tylko trochę) i ochra żółta - wszystko na oko - zależy, jaki odcień akurat potrzebuję. Ale po przeczytaniu tego wątku zabieram się do wypróbowania innych przepisów bo nie do końca mi to "gra" z rozjaśnieniami:).

No właśnie - największy problem mam z łagodnym "połączeniem" na przejściu sankiru i pierwszych rozjaśnień i też ratuję się laserunkami. Na zajęciach prowadząca poleciła laserunek ze sieny naturalnej po podrumience - i to był strzał w 10! Sieny i ugry naturalne wpadają w różne odcienie - od zielonkawych po pomarańcz - i można nimi bardzo ładnie naprawić zbyt ostre przejścia i przy okazji skorygować odcień sankiru.

I cały czas szukam sposobu, żeby podobny efekt łagodnego przejścia uzyskać bez laserunków - spróbuję ten łososiowy na pierwszych rozjaśnieniach - brzmi super!:)))
Agnieszka N.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 wrz 2013, o 19:34

Re: Sankir ciała - z jakich pigmentów - podziel sie przepise

Postprzez Evagelia » 25 lut 2014, o 13:32

...
Ostatnio edytowano 19 lis 2015, o 12:50 przez Evagelia, łącznie edytowano 1 raz
Evagelia
 
Posty: 189
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 10:05

Re: Sankir ciała - z jakich pigmentów - podziel sie przepise

Postprzez ukasz » 19 mar 2014, o 10:39

1. warstwa; ochra złółta + czarny. Nie znam proporcji. na oko :shock: lekko oliwkowy
2. itd . ochra żółta z tym, że w różnych proporcjach do emulski. Najpierw dużo musji
3. biały jak powyżej z ochrą

acha i między czasie wprowadzam rumieniec na policzkach, który w razie potrzeby ochruję lub zabielam

Tak mnie nauczona w Rumuni;)
ukasz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 wrz 2013, o 12:08

Re: Sankir ciała - z jakich pigmentów - podziel sie przepise

Postprzez SylwiaKuczewska » 23 maja 2021, o 23:48

Matka Boża na ikonie Deesis z Hagi Sofii ma niebieski sankir ciała. Chciałabym taki zrobić właśnie w swojej ikonie Deesis, którą planuję.
*Jakich pigmentów użyć?
* Czy będzie pasowało, jeśli Pan Jezus będzie miał sankir brązowy, a Jan Chrzciciel - zielony?
SylwiaKuczewska
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2021, o 23:44

Poprzednia strona

Powrót do Pigmenty i technika temperowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron